Bülent Arınç'tan önemli açıklamalar

Bülent Arınç Bakanlar Kurulu toplantısından sonra önemli açıklamalarda bulundu

04 Kasım 2013, Pazartesi 19:38
A A
Bülent Arınç'tan önemli açıklamalar

Bülent Arınç Bakanlar Kurulu toplantısından sonra önemli açıklamalarda bulunuyor. Başbakan Tayyip Erdoğan’ın Kızılcahamam kampında, yurt yetersizliğinden yakınan milletvekillerini yanıtlarken, “Denizli’de şahit olduk, yurtların yetersizliği beraberinde çeşitli sıkıntılar doğuruyor. Kız-erkek öğrenciler aynı evde kalıyor, bu yapımıza ters. Vali Beye bunun talimatını verdik, bir şekilde denetimi yapılacak” dediği öne sürülmüştü. Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç 'öğrenci evlerine denetim' yapılacak iddialarına yanıt verdi.

>> KONU İZİNSİZ APARTLARDIR

Arınç, "Bu konu basında da yer aldı ancak bizim Kızılcahamam'da yaptığımız toplantılar parti içi toplantıdır. Bu toplantıların dışarıya yansıması hiç gerçekçi değil. Bunlara bilgi denmez sadece duyum değil. Gençlik ve Spor Bakanı'na yurtların yeterli olmadığı öğrencilerin dışarıda kaldığı söylenildi.Kredi Yurtlar kurumu 10 yıllık iktadırımızda mükemmel yurtlar yaptı. Ancak yurtlar kafi gelmiyor. Sayın Başbakanımız bu yurtların sayısının arttılrılması talimatını verdi. Sokaklarda eylemlerin yurtlara taşınmasının öğrencileri rahatsız edeceği söylendi. özel evde kalan öğrencilere baskınlar yapabileceği konusunda bir konuşmamızda yok görüşümüzde yok. Özel kiralanmış evlerde kimler kalıyor bizim ilgi alanımız da değil yetki alanımız da değil.

Gazetelere yansıdığı şekilde özel evlerde kalan öğrencilerin denetlenmesi gibi haberler gerçeği yansıtmamaktadır. Bizim öyle bir düşüncemiz de yok, yetkimiz de yok. Kredili Yurtlar Kurumu'na bağlı yurtların denetlenmesi Spor ve Gençlik Bakanlığımızın yetkisi alanındadır" dedi.

MEVCUT YAPIYA TEL ÖRGÜ EKLENECEK

Nusaybin'de duvarın örülmesi duvarın yükselmesi değil. Sadece mevcut yapı üzerine tel örgü geçirilecek.

Güvenliğin sağlanması yoluna gidilecektir. Bir kişinin açlık grevine başladığı söyleniyor ama bu doğru değil.

Boydan boya bir duvar yapmak söz konusu değil.

SÜREÇ TIKANDI AMA BİTMİŞ DEĞİL

Mavi Marmara baskını ile ilgili tazminatlar konusunda bir gelişme var mı?

22 Marttan itibaren bu görüşmeler resmen başladı.O olayda yaralananlar ve ölenler için tazminat söz konusudur.Gerekli bedeller ödenecektir.

İsrail hükümeti ile bu konuda görüşmeler devam ediyor.Bir sonuca ulaşmak için çalışıyoruz.Aynı zamanda Gazze'ye ambargonun da kaldırılmasını istiyoruz.Bunda da az da olsa bir gelişme sağlandı.

YENİ KİMLİK KARTLARI GELİYOR

Vatandaşlar yeni kimliklere ne zaman kavuşacak ve maliyeti ne olacak?

Küçük bir maliyete sahip olunabilecek.Çipli kartların içerisinde önemli bilgiler yer alacak.Maliye Bakanlığımız bu konuda bir maliyet hesabı yapıyor.Rakam veremem, sadece maliyetler tartışıldı.

Önümüzdeki yılbaşından itibaren bu kimlik kartları herkese dağıtılmış olacak.

Fiyatı oldukça uygun bir meblağ olacak.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.