Bülent Ersoy: Çok yüklü bir bağışı kaybettiler

Vasiyetinde kürklerini Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği'ne (ÇYDD) bıraktığını açıklayan Bülent Ersoy’a dernek açıklama yaparak kürk bağışını kabul edemeyeceklerini belirtmişti. Önceki gün Söylemezsem Olmaz'ın canlı yayınına telefonla bağlanan Diva, dernekle arasında yaşananlara açıklık getirdi.

03 Aralık 2020, Perşembe 12:43 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Bülent Ersoy’un kürk bağışı açıklaması tartışma yarattı. Ünlü sanatçı, geçen hafta Nişantaşı’ndaki bir mağazadan iki kürk satın almış ve gazetecilere toplam değeri 2.5 milyon lirayı bulan yirmi iki kürkünü Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği’ne (ÇYDD) bağışlayacağını açıklamıştı. Ancak dernek yönetiminden hiç beklemediği bir karşılık almıştı.

Dernek, Ersoy’un kürk bağışını kabul etmeyeceklerini, “ÇYDD, tüzüğü gereği doğa, çevre ve canlı haklarına saygılı olmayı ilke edinmiştir. Bu nedenle hayvanların yaşam hakları ihlal edilerek elde edilen ürünler ve bunların bedelleri üzerinden yapılacak bir bağışı kabul etmemiz söz konusu değildir" diyerek duyurmuştu.

Bunun üzerine açıklama yapan Bülent Ersoy, ÇYDD'yi vasiyetnamesinden çıkarttığını dile getirmişti. Tüm bu yaşananların ardından Beyaz TV'de yayınlanan 'Söylemezsem Olmaz'ın canlı yayınına telefonla bağlanan Ersoy, konuyla ilgili açıklama yaptı.

Ersoy, "ÇYDD’nin tüzüğü gereği Atatürk’e uygun yaşadıklarını belirtiyorlar. Atamızda kürk giyiyordu. Ben Atatürk’ümle gurur duyuyorum. En büyük üzüntüm; O’na şarkı okuyamamak" dedi.


Diva, sözlerine, "Ben eğitime çok önem veririm. O’nlar kız çocuklarını okutuyorlar diye bağışlamak istedim. Vasiyetimi değiştirdim zaten Mehmetçik Vakfına ve başka bir eğitim kurumuna daha bağış yaptım. O’nlar bence ilgi çekmek için reddettiler. Bir daha da konuşmam. Telefonlarını da açmam. Çok yüklü bir bağışı kaybettiler’’ diye devam etti.


Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Yıldız Tilbe: Gün doğmadan neler doğar, belki Bill Gates geberir