Bülent Ersoy'dan 10 Kasım ve Atatürk mesajı

Bülent Ersoy'dan 10 Kasım ve Atatürk mesajı

Şarkıcı Bülent Ersoy, Mustafa Kemal Atatürk'ün ölüm yıldönümü olan 10 Kasım nedeniyle bir mesaj yayınladı

10 Kasım 2016, Perşembe 17:33 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
Evinin balkonunda kaleme aldığı satırlarında Bülent Ersoy, şunları yazdı: 

"Akl-ı bali olduğu yıllarımdan bugüne değin tüm 10 Kasımların sabah 09:05 geçe saatlerinde olduğu gibi, bugün de yine son nefesime kadar yüreğimde hissedecek olduğum bağımlılığım; minnet, şükran ve rahmetle andığım şu an, evimin balkonunda riyasız derin saygım ve engin sevgimle zaat-ı alinizi yad eden bir saygı duruşundaydım yine Sayın Ulu Önderim Atam.. 

Ruhunuz şad, kabriniz nur, mekanınız cennet olsun inşallah. Aslında her ne kadar gözlerinizin o berrak mavi parıldayışı ile eşdeşleşmeyip ağlayan gökyüzünün pusluluğu ile grileşmiş, bir uçtan bir uca seyrettiğim denizin o gri-mavisi karşımda olsa da ben yine de o masmavi parıldayan gözlerinizin derinliğinde kaybolmuşum gibi dalgın gözler, kısık bir ses ve de üzgün ruhumla... 

En çok sevdiğiniz o makam olan Evç Makamı ve bu makamın en güzel örneklerinden birtanesi olan merhum büyük bestekar Saadettin Kaynak üstadın şaheseri "Şahane Gözler Şahane" adlı eseri terennüm ediyorum; kalb-i derunumdan zaat-ı alinize ithafen tüm hürmetimle Büyük Atam.

Lütfen kabul buyurunuz efendim."


Ünlülerin 10 Kasım paylaşımları

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Deniz Seki'den İbrahim Tatlıses'in 'Davul gibi olmuşsun' sözlerine açıklama