Bulgaristan bir Türk vatandaşını sınır dışı etti

Bulgaristan Ulusal Güvenlik Ajans (DANS), ülkenin ulusal güvenliğini tehdit ettiği gerekçesiyle bir Türk vatandaşını ülkeden sınır dışı etti.
 

17 Mart 2017, Cuma 15:19
A A
Bulgaristan bir Türk vatandaşını sınır dışı etti
Bulgaristan Ulusal Güvenlik Ajansı (DANS), ülkenin ulusal güvenliğini tehdit ettiği gerekçesiyle bir Türk vatandaşını ülkeden sınır dışı etti.


KİMLİĞİ AÇIKLANMADI


İçişleri Bakanlığı'ndan yapılan duyuruda, 5 yıl boyunca Bulgaristan'a giriş yasağı getirilen Türk vatandaşının kimliği açıklanmadı.

Bulgaristan Başsavcısı Sotir Tsatsarov, sınır dışı edilen Türk vatandaşının kimliği ve gerekçeleri konusunda ayrıntı vermeyeceğini belirterek "Olay seçim durumu veya siyasi amaç ve nüfuz değil, ulusal güvenlik söz konusu. Ülkenin toprak bütünlüğüne yönelik hareket söz konusu" dedi.


"SAYI ARTABİLİR"


Tsatsarov, benzer şekilde olaylar olması halinde sınır dışı edilenlerin sayısında artış olabileceğini söyledi. 26 Martta ülkede gerçekleştirilecek erken genel seçimlerle ilgili açıklamalarda da bulunan Tsatsarov, "bu seçim kampanyası katılım açısından diğerlerinden farklı. Bir şey net olmalı. Bulgaristan'daki seçimler, Bulgar vatandaşları tarafından karara bağlanacak seçimlerdir. Dış müdahale ile karar bağlanamaz ve buna izin verilmeyecektir" şeklinde konuştu. 
Sıradaki haber yükleniyor...