Bulgaristan'a dört yeni fabrika

Bulgaristan'da en büyük Türk yatırımlarından biri olan biri olan Şişecam, 2012 yılına kadar ülkede 4 yeni fabrika daha açacak

12 Ocak 2011, Çarşamba 12:14
A A
Bulgaristan'a dört yeni fabrika

Merkez üretim tesisleri Tırgovişte (Yeni Pazar) kentinde bulunan Şişecam'ın İnsan Kaynakları Müdürü Krasimir Kınev, dört yeni üretim tesisinin aynı bölgede konuşlandırılacağını söyledi.

Kınev, otomotiv sektöründe kullanılan kuvvetlendirilmiş cam ile inşaat sektöründe kullanılan kaplamalı, enerji tasarrufu sağlayan cam üretimini yapacak dört yeni fabrikada çalışacak işçilerin bu yıl eğitime alınacaklarını bildirdi.

Yıl sonuna kadar düz cam üretimi yapan tesislerin kapasitelerinin de artırılacağını açıklayan Krasimir Kınev, yeni tesislerlerle birlikte Tırgovişte, Şumnu ve Razgrad bölgesinden toplam 200 kişiye daha istihdam yaratılacağını kaydetti.

Bulgaristan'daki yatırımlarının bedeli 300 milyon doları geçen Şişecam'ın Tırgovişte'de mevcut 4 işletmesinde toplam 1100 kişi çalışıyor.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.