Bulgaristan’da gazeteci Victoria Marinova tecavüze uğrayıp öldürüldü

Bulgaristan'da yolsuzlukları araştıran 30 yaşındaki gazeteci Victoria Marinova, Ruse şehrinde öldürüldü. Marinova’nın, tecavüz edildikten sonra öldürüldüğü ve yanındaki cep telefonu ile bazı eşyalarının da kayıp olduğu belirtildi

08 Ekim 2018, Pazartesi 12:40 Son Güncelleme:
A A

Bulgaristan’ın Ruse kentinde yayın yapan TVN kanalında muhabirlik ve sunuculuk yapan Victoria Marinova Cumartesi akşamı kentteki bir parkta öldürülmüş halde bulundu.

'Dedektör’ adlı bir televizyon programını da hazırlayan Victoria Marinova, son dönemde Avrupa Birliği (AB) fonlarıyla ilgili yolsuzluk iddialarını araştırıyordu.

Gazeteci Marinova’nın bu araştırmasıyla ilgili öldürülüp öldürülmediği araştırılıyor. 

Bulgar yetkililer, Marinova’nın tecavüz edildikten sonra öldürüldüğünü, yanında bulunan cep telefonu, otomobil anahtarı, bazı kıyafetleri ve gözlüklerinin de kayıp olduğunu açıkladı. 

Marinova’nın kafasına vurulup, boğularak öldürüldüğü belirtildi.

Bulgar yetkililer, olay gününden itibaren gazeteci Victoria Marinova’nın ölümüyle ilgili geniş kapsamlı soruşturmanın sürdürüldüğünü ancak henüz kesin bir bulguya rastlanılmadığını bildirdi.

Ayrıca Marinova’dan DNA örneklerinin alındığı ve incelendiği kaydedildi.

Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.