Bundesliga yönetimi Floyd'u anan oyunculara ceza verebilir

Şu anda Avrupa'da oynanan tek büyük lig olan Bundesliga'da özellikle siyahi oyuncular, ABD'de polis şiddetine kurban giden Goerge Floyd'u unutmuyor. Gollerden sonra 'Floyd için adalet' yazılı tişörtlerini gösteren oyuncuların bu hareketi, Alman yetkililer tarafından masaya yatırılacak.

02 Haziran 2020, Salı 15:37 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
"Sahada politik, dini veya bireysel görüş sergilenemez"

"Sahada politik, dini veya bireysel görüş sergilenemez"

Almanya'da gündem Goerge Floyd anısına gol sevinci yapan oyuncular. 'Goerge Floyd için adalet' yazılı atletlerle sahaya çıkan bazı futbolcular için toplanan Bundesliga yönetimi, bundan sonraki sevinçlere ceza verip vermeyeceğini tartışacak.

"Sahada politik, dini veya bireysel görüş sergilenemez" kuralının ihlali nedeniyle toplanma kararı alan yönetim, son kararını yakın zamanda açıklayacak.


FIFA karşı çıkıyor

FIFA karşı çıkıyor

FIFA ise toplumsal hassasiyetlerin dikkate alınması önerisiyle bu ihtimale karşı çıkıyor.

"FIFA, konunun ne kadar hassas olduğunun farkında. George Floyd'un başına gelen trajik olay nedeniyle ona sahada destek vermek isteyen futbolcuların endişelerini de anlıyor. Oyunun kuralını belirleyen ve yöneten tarafların, futbolculara ceza verilmesi konusu gündeme geldiğinde ortak sağduyu ve olayın içeriğinin hassaslığını göz önüne almasını istiyoruz" açıklamasını yapan FIFA, Bundesliga yönetimine bir nevi öneride bulundu.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Ahmet Ağaoğlu: Bir takımın kaptanı Sosa'yı arayıp vakaların daha fazla olduğunu söylemiş