Bunlar da gay kuğular!

Bir çiftlikte yaşayan 2 erkek kuğu, asla dişilere bakmıyor ve 'aşk yuvalarını' birlikte kuruyor

15 Nisan 2010, Perşembe 15:00
A A

İngiltere'deki bir kuğu çiftliğinde yaşayan kuğulardan iki tanesinin eşcinsel olduğu ortaya çıktı. Her ikisi de 2002 yılında yumurtadan çıkan ve o günden bu güne dişi kuğularla ilgilendikleri bir kez olsun görülmeyen kuğuların sürekli birlikte yaşadığı; hatta normal kuğu çiftleri gibi birlikte aşk yuvaları kurduğu gözlendi.

Dorset'teki Abbotsbury Kuğu Çiftliği'nde yaklaşık bin kuğu yaşıyor. Gözlerini bir an olsun birbirlerinden ayırmayan eşcinsel kuğular, yumurtlayacakmış gibi hareketler bile yapıyorlar.

KAVGA TUZU BİBERİ!

Mart başında başlayan yuva yapma döneminde sürekli birlikte dolaşan ve çiftleşen kuğular gibi ritüeller sergileyen bu iki kuşla ilgili olarak çiftlik yetkilileri, "Her yuvalama döneminde bu kuşlar buraya gelip birlikte yuva kuruyor. Arada sırada kavga ediyorlar ama tekrar barışıp aralarını düzeltiyorlar" diye konuştu.

POSTA İNTERNET

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.