Bunları tırnaklarınızla yapmayın; yoksa…

Tırnaklarınıza bakım yapıyorsunuz, manikür yapıyorsunuz, renkli renkli ojeler sürüyorsunuz iyi, hoş. Ama ya tırnaklarınıza yapmamanız gereken şeyler? Bakalım tırnaklarımızla yapmamamız gereken şeyler nelermiş...

18 Temmuz 2017, Salı 17:05
A A
1-Tırnaklarınızı yemeyin

1-Tırnaklarınızı yemeyin

Tırnaklarınıza yapmamanız gereken şeylerden biri de tırnaklarınızı yememenizdir. Özellikle stresli, gergin ve heyecanlı olduğumuz zamanlarda  hemen tırnaklarımızı yemeye başlarız. Bunun çok kötü bir alışkanlık olduğunu bilmemize rağmen de bunu yapmaya çoğu zaman devam ederiz. Ama artık bırakma zamanı. Çünkü hem tırnağımızın sağlığı için hem de bizim sağlığımız için en iyisi bu.

2-Eski oje kullanmayın

2-Eski oje kullanmayın

Her ürünün bir son kullanım tarihi olduğu gibi ojelerin de var. Bu nedenle eski ojeleri tırnağınıza sürdüğünüzde hem kötü bir görünüm yaratacaktır hem de sağlığınıza zarar verecektir. Ojenizin bozulmaya başladığını zor sürülmeye başladığından, prüz bırakmasından anlayabilirsiniz. Bu tarzda bir ojeniz varsa bozulmuş demektir. Hemen yenisini almalısınız!

3-Tırnaklarınızı küt kesmeyin

3-Tırnaklarınızı küt kesmeyin

Tırnaklarınızı küt ve çok kısa bir şekilde kesmeyin. Çünkü tırnaklarımız bizi bakteri ve mikroplardan koruyan bir bariyer. 

4-Tırnaklarınızı aynı hizada törpüleyin

4-Tırnaklarınızı aynı hizada törpüleyin

Tırnaklarınızın uç kısmında herhangi bir prüz bırakmayın. Çünkü daha sonra bir yere takıldığında canınızı çok daha fazla  acıtır. Bunun olmaması için tırnaklarınızı aynı hizada törpüleyin.

5-Ojeleriniz bu hale geldiğinde mutlaka tamamını çıkarın

5-Ojeleriniz bu hale geldiğinde mutlaka tamamını çıkarın

Ojeleriniz çıkmaya başladığında ortaya bu şekilde bir görüntü çıkar. Bu görüntü hem estetik değil hem de tırnaklarınızın yarısı hava aldığı için yarısı da almadığı için sağlıklı değil. Bu yüzden ya tamamına oje sürün ya da tamamını çıkarın.

6-Bir şey açmaya çalışırken tırnaklarınızı kullanmayın

6-Bir şey açmaya çalışırken tırnaklarınızı kullanmayın

Bir paket ya da herhangi bir şey açmaya çalışırken tırnaklarınızı kullanmayın. Çünkü bu durum tırnaklarınızın zarar görmesini ve kırılmasını sağlar.

7-Ojenizi değiştirin

7-Ojenizi değiştirin

Ojenizi tırnağınızda iki günden fazla tutmayın. Bol bol tırnağınızı havalandırın ve ojenizi de belirli aralıklarla değiştirin.

8-Takma tırnak kullanmayın

8-Takma tırnak kullanmayın

Takma tırnak kullanmak trınağınıza aşırı derecede zarar verir. Neden mi? Birincisi takma tırnağı yapıştırmak için kullandığınız yapıştırıcıyı tırnağınıza sürdüğünüzde tırnağınız büyük miktarda zarar görür. Çünkü kullanacağınız yapıştırıcı güçlü bir madddeden yapılmış yapıştırıcıdır. Dolayısıyla takma tırnağı çıkarırken kendi tırnağınızı da yukarı kaldıracaktır. Ya da tırnağınızda iz bırakacaktır ve siz de bu izden kurtulmak için zımpara yapmak zorunda kalırsınız ki bu da tırnağınızın üst kısmının büyük ölçüde zarar görmesine neden olur. 

Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.