Bunları yiyenin libidosu uçuşa geçiyor!

İlişkileri etkileyen libido düşüklüğü basit beslenme çözümleriyle giderilebiliyor. Bu listedeki besinler, içerdiği maddelerle cinsel isteğinizi artırıyor.

20 Aralık 2018, Perşembe 12:16 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
BAL

BAL

Bal, içindeki karbonhidratlar sayesinde hem bedene ani enerji hem de çalışan kaslara yakıt sağlar. B Vitamini bakımından zengin olması, testosteron üretimi için faydalıdır. Bir diğer önemi ise içeriğinde bor minerali olması; metabolizma hızının artmasına yardımcı olur. Ayrıca östrojeni de kullanarak kan akışını hızlandırır. Tüm bunlar da libidoyu artırıyor. 

İSTİRİDYE

İSTİRİDYE

İstiridyenin içinde yüksek oranda çinko (testosteron üretimi için gerekli bir mineral) vardır. Amerikan ve İtalyan bilim adamlarından oluşan bir ekip, midye, deniz tarağı ve istiridyede cinsel hormonları yükselten iki çeşit amino asit bulunduğunu görmüşler.

KEREVİZ SAPI

KEREVİZ SAPI

Çiğ kerevizin içinde erkeklik hormonu androsteron bulunuyor. Bu hormon karşı cinsi etkiliyor. Yani kadınlarda çekiciliği tetikliyor. Birkaç ısırıktan sonra erkek arkadaşının ter bezleri androsteron salgılamaya başlayacaktır.

MUSKAT (KÜÇÜK HİNDİSTAN CEVİZİ) VE KARANFİL

MUSKAT (KÜÇÜK HİNDİSTAN CEVİZİ) VE KARANFİL

Araştırmacılar her zaman yeşil olan bitkilerden Hindistan cevizi ve karanfilin, fareler üzerinde yaptıkları deneyler doğrultusunda cinsel aktiviteyi yükselttiğini tespit etmiş. Hindistan cevizi daha etkili olmakla beraber ikisi de parasempatik sinir sistemini tetikliyor. Kahvede veya sıcak kakaoda bir tutam yeterli olurken, çikolatayla daha fazla yemen gerekebilir. Ancak yerken çok abartmamak lazım, karın ağrısına sebep olabilir.

ZENCEFİL

ZENCEFİL

Zencefilin güçlü kökleri dolaşım sistemini etkiler ve genital organlara kanın pompalanmasını hızlandırır. Besinler kan basıncını yükselttiğinde damarlarda yoğunlaşan kan akışı genital bölgedeki dokuları sertleştirir. Daha sonra damarlar daralır ve cinsel bölgelerdeki kanın dışarı çıkışı engellenmiş olur. Bu sayede hassaslık daha da yükselir. 

Çikolata iyi hissetmeyi sağlayan endorfini tetikliyor. Aynı zamanda az bir miktar sıkıntıyı bastıran triptofan, vücuttaki kafeini harekete geçirip, duyguları uyandıran anandamid ve teobromin sağlıyor. Akşam yemeğinden sonra birkaç kare çikolata yemek stresini alarak, rahatlatıcı etki yaratır. Bunların hepsi bir araya gelince de libido yükselir.

KETEN TOHUMU

KETEN TOHUMU

Cinsel güdüleri arttırmasının yanı sıra bu fındık tadına benzer tohumlar, içinde cinsel hormonların yapıtaşları olan yağ asitlerini (omega-3 ve omega-6) barındırır. Günde sadece iki yemek kaşığı tohum da günlük vitamin ve mineral ihtiyacının % 40’ını karşılar. 

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Çatıdan çatıya, karantinada aşkı bulmak