Bunu yapanlar insan olamaz!

Trabzon'un Vakfıkebir İlçesi'nde kimliği belirsiz kişi ya da kişilerce vurulan 3 karaca kar altına gömülü halde bulundu

29 Ocak 2010, Cuma 12:38
A A
Bunu yapanlar insan olamaz!

Yöre sakinleri tarafından kara gömülü 3 karaca bulunduğu ihbarını alan Orman İşletme Şefliği ekipleri ve Veteriner Hekim Bekir Çobanoğlu, olay yerine hareket etti.

Karacaları kara gömülü halde bulan ekip, üzerinde saçmalar bulunan 2 dişi ve 1 erkek karacanın av tüfeğiyle öldürüldüğünü saptadı.

Avcıların, karacaları çevredekilerin görmemesi için kara gömdükleri, daha sonra uygun bir zamanda tek tek taşımayı planladıkları ihtimali üzerinde duran Orman İşletme Şefliği yetkilileri, tutanak tutarak olayı jandarmaya bildirdi.

Gördüğü manzarayı ‘vahşet’ olarak niteleyen Veteriner Hekim Bekir Çobanoğlu, “Bu olayı şiddetle kınıyorum. Böyle avcılık olmaz. Bu zavallı hayvanları vurarak kara gömmek hangi vicdana sığar? Konu ile ilgili olarak gerekli tutanakları tuttuk. Artık iş emniyet birimlerimizin yapacağı araştırmaya ve yargıya kalıyor” dedi.

Nesli tükenme tehlikesi ile karşı karşıya olunduğu için avlanması yasak olan karacaları avlayanlara 5 bin liraya kadar para cezası verildiği öğrenildi.

Serkan KILINÇ/Trabzon (DHA)

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.