Burak Özçivit'in hapsi isteniyor!

Burak Özçivit'in 'zincirleme şekilde alenen hakaret' suçundan dört yıl bir ay hapsi isteniyor. Ünlü oyuncu, önümüzdeki günlerde iddianameyi kabul eden Beykoz 3. Asliye Ceza Mahkemesi’nde hakim karşısına çıkacak. İşte Burak Özçivit hakkındaki iddialar...

16 Kasım 2021, Salı 13:04 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Beykoz Cumhuriyet Başsavcılığı’nca hazırlanan iddianamede Burak Özçivit, ‘şüpheli’ sıfatıyla yer aldı.

İddianamede Mehmet K., Turgay A., Atakan Ö. ve Okan Ş.’nin Beykoz Riva’da çekimleri yapılan ‘Kuruluş Osman’ isimli dizide set çalışanları olarak yer aldığı belirtildi.

Olay günü olan 8 Aralık 2020 tarihinde dizinin başrol oyuncusu Burak Özçivit’in, bulunduğu çadırdan çıkarak müştekilere küfür ve hakaret içerikli sözler söylediği kaydedildi.

Müştekilerin tanık olarak gösterdiği kişilerin olayı doğruladıkları anlatılan iddianamede, şüpheli Burak Özçivit’in tanık olarak gösterdiği kişilerin ise olayın yaşanmadığını söylediği vurgulandı.

İddianamenin değerlendirme kısmında, "Bahse konu olaya ilişkin karşılıklı tanık beyanları olduğu görülmekte, tüm soruşturma evrakı birlikte değerlendirdiğinde şüphelinin üzerine atılı suçu işlediğine dair hakkında kamu davası açmaya yeterli şüphelinin hasıl olduğu" ifadeleri kullanıldı.

Söz konusu suçun uzlaşmaya tabi olduğu, dosyanın uzlaştırmacıya gönderildiği fakat tarafların uzlaşamadığı da belirtildi. İddianamede Özçivit’in 'zincirleme şekilde alenen hakaret' suçundan üç ay 15 günden dört yıl bir aya kadar hapis cezasıyla cezalandırılması istendi.

Tutuksuz şüpheli Burak Özçivit (36), önümüzdeki günlerde iddianameyi kabul eden Beykoz 3. Asliye Ceza Mahkemesi’nde hakim karşısına çıkacak.

Öte yandan; hakaret ve küfür içerikli sözler söylediğini öne süren set çalışanlarının suç duyurusunda bulunduğu Burak Özçivit, geçtiğimiz günlerde eşi Fahriye Evcen ile beraber Ulus'ta gerçekleşen bir davete katılmıştı.

Ünlü oyuncu, "Arkadaşlar bugüne kadar beni hepiniz tanıyorsunuz. Benim çizgim, duruşum, aile tavrım belli. O yüzden ben bir şey söylemek istemiyorum. Birebir beni ilgilendiren bir durum değil" açıklamasını yapmıştı.

Halil Sadri YILMAZ / İSTANBUL (DHA)

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Demet Akalın hamile mi? Açıklama geldi!