Burak Yılmaz Çin'den özür diledi

Beşiktaşlı Burak Yılmaz 2 yıl forma giydiği Çin'in yemek kültürüyle ilgili konuşmuştu. Çin medyasında gündem olan açıklamalardan ötürü Burak tepki görmüştü. Tecrübeli golcü açıklamalarının yanlış anlaşıldığı nedeniyle Çin'den ve Çinlilerden özür diledi.

28 Nisan 2020, Salı 16:22 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Burak'ın açıklaması şöyle:

"Yaklaşık 2 sene futbol oynadığım Çin'de çok iyi ağırlandım. Yedikleri yemeklerin kültürlerinden gelen bir alışkanlık olduğunu, onlar için normal bir durum olduğunu söyledim. Bu nedenle diğer ülkelere göre hastalık çıkma ihtimalinin daha fazla olduğunu dile getirdim. İstemeden kırmış olduğum tüm Çin halkından, arkadaşlarımdan ve dostlarımdan özür dilerim."


Burak, Çin'le ilgili şunları söylemişti:

Burak, Çin'le ilgili şunları söylemişti:

"Ben orada yaşamış biri olarak Çin’den daha çok hastalık geleceğini düşüyorum. Bir gün merak ettim pazarlarına gittim. Ne yediklerinin ne içtiklerinin sınırı yok. Çin'de neler yeniyor neler. Pazarda gördüklerimden sonra şok olmuştum. Çok enteresan şeyler yiyorlar. Köpek, onların yediklerinin yanında iyi kalıyor. Kültürleri böyle. Bir Türk'ün yaşayabileceği yer olarak görmüyorum. 2 sene kadar kaldım ve sonra geri döndüm ben de."


Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Mustafa Cengiz'den Mesut Özil'e: Aslını reddeden birine 'evin oğlu' denmez