Burdur'da son 20 günde corona virüs vakası görülmedi

Burdur'da son 20 günde corona virüs vakası görülmedi

Burdur Valisi Hasan Şıldak, "Kovid-19 hastalığından 20 gündür Burdur'da yok. Sağlık, emniyet, jandarma il müdürlükleri ve kaymakamlıklarımız titiz çalıştılar, birlikte bu sonucu elde ettik." dedi.

16 Haziran 2020, Salı 01:23 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Burdur'da 20 gündür yeni tip corona virüs (Kovid-19) vakasına rastlanmadığı bildirildi. Valiler Kararnamesi ile Balıkesir Valiliği'ne atanan Vali Hasan Şıldak, kentteki bir otelde düzenlenen veda yemeğinde yaptığı konuşmada, salgın sürecini iyi şekilde yürütmeye çalıştıklarını belirtti. Şıldak, şu anda Burdur'da Kovid-19 vakası bulunmadığını ifade ederek, şöyle konuştu:

''Yoğun bir çalışma temposu içinde bulunduk''

"Kovid-19 hastalığından 20 gündür Burdur'da yok. Sağlık, emniyet, jandarma il müdürlükleri ve kaymakamlıklarımız titiz çalıştılar, birlikte bu sonucu elde ettik. Bundan sonra da dikkati elden bırakmamak gerekiyor. Kontrollü sosyal hayatın gerekliliklerini hem vatandaşlar hem kurumlar hem de özel sektör işletmeleri olarak uygulamaya devam etmemiz gerekiyor."

Burdur'da görev yaptığı sürede takım çalışmasını ön plana çıkardıklarını aktaran Şıldak, kararları tek başına değil, danışarak ve istişare ederek vermeye çalıştıklarını kaydetti.

Şıldak, halkı merkeze alan samimiyetle yoğrulmuş bir yönetim ortaya koymaya çalıştıklarını vurgulayarak, "Ben bu çalışmalarımda bana her zaman destek olan eşime de teşekkür ediyorum. Ailemi ihmal ettiğimi burada itiraf ediyorum. Hafta sonlarımız ve akşamlarımız dahil yoğun bir çalışma temposu içinde bulunduk." diye konuştu.

AASıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Böbrek nakli merkezi birinci yılında; pandemiye rağmen 22 nakil yapıldı