Bursa'da 'yeşil saçlı kıza' uyuşturucu operasyonu!

Bursa'da, polisin uyuşturucu satışının önlenmesiyle ilgili yürüttüğü soruşturmada, birçok uyuşturucu bağımlısının yeşil saçlı kızdan uyuşturucu aldığını söylemesi üzerine polis operasyon gerçekleştirdi

19 Nisan 2017, Çarşamba 16:18
A A
Bursa'da 'yeşil saçlı kıza' uyuşturucu operasyonu!
Bursa'da uyuşturucu satıcılarına karşı önlemlerini artıran Bursa Emniyet Müdürlüğü Uyuştucu ile Mücadele ekipleri, bağımlıların büyük bölümünün uyuştucuyu adını bilmedikleri ’yeşil saçlı' kızdan aldığını söylemeleri üzerine harekete geçti.
 

POLİSTEN YEŞİL SAÇLI KADINA YAKIN TAKİP


Merkez Yıldırım İlçesinde yapılan çalışmalarda saçları yeşile boyanmış kadını gören polis, adının N.Ö. olduğunu belirlediği kadını savcılıktan alınan izinle takibe aldı. N.Ö.’nün aranan uyuştucu satıcısı olduğunu tespit eden polis kendisine yüklü miktarda uyuşturucu geleceği bilgisine ulaştı. N.Ö.’nün evini kontrol altına alan polis S.Y.’nin eve otomobil ile uyuştrucu getirdiğini görünce baskın düzenledi.


EVDE 5 KİLO ESRAR VE SİLAH ELE GEÇİRİLDİ


Bu kişileri gözaltına alan polis evde ve otomobillerde yapılan aramada 5 kilo 314 gram esrar, ruhsatsız bir tabanca ve av tüfeği, bu silahlara ait mermi ve fişekler, uyuştucutartmakta kullanılan hassas terazi ve uyuştucu satışından elde edildiği sanılan 14 bin 410 lira ile 504 doların yanı sıra 13 ayrı kişi adına düzenlenmiş senet ele geçirdi.
 

BURSA GENELİNDE DE OPERASYON DÜZENLENDİ


Öte yandan Bursa’da yapılan uygulamalarda 314 gram esrar, değişik miktarlarda metamfetamin ve bonzai ele geçirildi. Gözaltına alınan 8 kişinin üzerinde ve evlerinde yapılan aramalarda ruhsatsız ikisi çalıntı toplam 6 tabanca ve tüfek ele geçirildi. Sorgulamaları tamamlanan şüpheliler bugün adliyeye çıkartıldı.

Sıradaki haber yükleniyor...