Bursa'daki öldüren kazanın sebebi donmuş çimento kalıntıları mı?

Bursa’da geçen hafta bariyerlere çarpan motosikletli gencin ölümüne, yola dökülüp donan çimento parçalarının sebep olduğu iddia edildi

25 Ekim 2017, Çarşamba 13:28
A A
Bursa'daki öldüren kazanın sebebi donmuş çimento kalıntıları mı?
Geçen cuma günü Eskişehir’den İnegöl ilçesine gezmeye gelen 34 yaşındaki Can Yontarım idaresindeki 55 VJ 916 plakalı yarış motosikleti, Mezitler mevkiinde kontrolden çıkmış, yan yattıktan sonra sürüklenen motosiklet ve üzerinden düşen sürücü bariyerlere çarpmıştı.

Sağ bacağı kopan ve ağır yaralanan genç motosiklet sürücüsü, sağlık ekipleri tarafından kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti. 
 

ÖLÜM ANINI KAYDETTİ


Video paylaşım sitelerinde, motosikletle sürat yaptığı anları paylaşan 34 yaşındaki Can Yontarım’ın son kaydı ise ölüm anı oldu. Adamın yaptığı kaza saniye saniye kendi kask kamerasına yansıdı.


 

DONAN ÇİMENTO PARÇALARININ KAZAYA NEDEN OLDUĞU İDDİA EDİLDİ


Kazanın ardından motosiklette ve yolda inceleme yapan sürücü hocası Serdar Döner, yola harç kamyonlarından dökülüp donan çimento parçalarının kazaya sebebiyet verdiğini iddia etti. Motosikleti incelediğini belirten Serdar Döner, sosyal medya hesabından motosikletin aşırı hız yapmadığını ve fren sisteminde herhangi bir problem olmadığını anlattı. 
 

MOTORUN ÖN TEKERİNİ KESTİĞİ İLERİ SÜRÜLDÜ


Kazada hayatını kaybeden Can Yontarım’ın kask kamerası kaydını da izlediğini belirten eğitmen Serdar Döner, yolda donan çimento parçalarının motorun ön tekerini kestiğini, bu yüzden motosikletin kontrolden çıkarak bariyerlere çarptığını ileri sürdü. 

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Meral Akşener'in kuracağı partinin üyeleri belli oldu