Bursa İl Milli Eğitim ile TÜBİTAK arasında iş birliği

Bursa İl Milli Eğitim ile TÜBİTAK arasında iş birliği

Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile TÜBİTAK Bursa Test ve Analiz Laboratuvarı (BUTAL) arasında eğitimde iş birliği protokolü imzalandı. BUTAL Merkezi'nde gerçekleştirilen protokol imza törenine İl Milli Eğitim Müdürü Sabahattin Dülger ve TÜBİTAK BUTAL Müdürü Sedat Akbaş'ın yanı sıra BUTAL yetkilileri ve öğretmenler katıldı

01 Mayıs 2019, Çarşamba 11:26 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Bakanlığın 2023 eğitim vizyonunda soru çözen değil, sorun çözen nesil hedeflendiğini ifade eden Sabahattin Dülger "Einstein özetle diyor ki "Hayal bilgiden daha önemlidir çünkü bilgiye ulaştıran şey hayalin kendisidir.' Niyetimiz çocuklarımızda bir merak uyandırmak. Bu noktada küçük yaş gruplarında bakanlığımızın 2023 vizyonunda ki çalışmalarının başında merak ve hayal gücünün arttırılması geliyor. Bilgiyi vermekten ziyade soru çözen değil sorun çözen nesil hedefliyoruz. Sorun çözebilmek için soru soran ve ufukları, hayal dünyaları geniş olan bir nesil yetiştirmek istiyoruz. TÜBİTAK BUTAL'da bunu sağlayacak en ciddi paydaşlarımızdan bir tanesidir. Bana göre bu noktada çok değerli bir alan. Atölyelerde, laboratuvarlarda yaptığınız her çalışma çocukların kafasında artı soru işaretleri oluşturacak. Ben buna inanıyorum. Daha farklı sorular soracak, eve gittiğinde farklı şeyler düşünecek, ailesiyle farklı şeyler konuşmak isteyecek. Bu açıdan imzalayacağımız protokolü çok önemli buluyorum. İnşallah bu birlikteliğimiz artarak devam eder" dedi.

'TECRÜBELERİMİZİ AKTARACAĞIZ'

Bu protokolün yapılan çalışmaların daha sistematik hale getirilmesine yardımcı olacağını belirten TÜBİTAK BUTAL Müdürü Sedat Akbaş da "Hâlihazırda bu çalışmaların içerisindeyiz. Geleceğimiz olan çocuklarımıza elimizden geldiğince fayda sağlayacağımızı taahhüt ediyorum. Bilgilerimizi ve tecrübelerimizi onlara doğru ve etkili bir şekilde aktaracağız. İmzaladığımız bu protokolün ardından Milli Eğitim Müdürlüğümüz ile iş birliğimizin artarak devam edeceğine inanıyorum. Emeği geçenlere teşekkür ederim" diye konuştu.

Tahsin AYDIN/BURSA,(DHA)

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Hedefe ulaşmanızı sağlayan 10 kritik kural