Bursa Milletvekili Ödünç'ten Kültür ve Turizm Bakanı Ersoy'a ziyaret

Bursa Milletvekili Ödünç'ten Kültür ve Turizm Bakanı Ersoy'a ziyaret

Bursa Milletvekili Ödünç'ten Kültür ve Turizm Bakanı Ersoy'a ziyaret

14 Ekim 2020, Çarşamba 17:52 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Halil ÖZÇOBAN/BURSA,(DHA)-AK Parti Bursa Milletvekili İnşaat Yüksek Mühendisi Atilla Ödünç, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’u makamında ziyaret ederek, Bursa Belediyeleri’nin yatırımları için destek istedi.

AK Parti Bursa Milletvekili İnşaat Yüksek Mühendisi Atilla Ödünç, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’u makamında ziyaret etti.  Ödünç, Bakan Ersoy’a Bursa devam eden projelerle ilgili bilgi verdi. Ödünç ayrıca Bakan Ersoy’dan projelere destek istedi. Görüşmenin ardından açıklamada bulunan Ödünç, kentimizin doğal güzellikleri ve tarihi yerlerini daha verimli değerlendirmek için taleplerimizi Bakan Ersoy’a ilettiğini söyledi.

“BELEDİYELERİMİZİN YÜRÜTTÜĞÜ PROJELERİ BAKANIMIZA İLETTİK”

Milletvekili Atilla Ödünç, açıklamasına şu sözlerle devam etti:

“Bursa’mız kültürü, tarihi eserleri ve doğal güzellikleri ile her dönemde cazibe merkezi olmuştur. Osmanlı’ya payitahtlık yapan bu ulu şehir, birçok medeniyete ev sahipliği yapmıştır. Bu bilinçle hareket ederek, Bursa’mızdaki doğal güzellikleri, tarihi eserleri, mesire alanlarını nasıl değerlendirebiliriz? Anlayışıyla kolları sıvadık. Büyükşehir Belediyesi ve İlçe Belediye Başkanlarımız’ın yapmayı planladıkları, yapımı devam eden projelerini hayata geçirmek için Kültür ve Turizm Bakanımız Mehmet Nuri Ersoy’a bir ziyaret gerçekleştirdik. Bu ziyaretimiz sırasında; ‘İznik’in UNESCO Dünya Miras Listesine alınması, Yeşil Külliyesi Çevre Düzenlemesi, Kozahan Avlu Düzenlemesi, Sultan Türbeleri Bakım Onarımı, Yenişehir Kapı Restorasyonu, Roma Tiyatrosu Restorasyonu, Gürsu Taşköprü Sokak Çalışmaları, Keles Kırsal Turizm Projesi, Yenişehir - Yarhisar Kırsal Turizm Projesi, Büyükorhan – Derecik Bazilikası, Harmancık Mesire Alanı, İnegöl Amfi Tiyatro Alanının Revize Edilmesi, İnegöl Belediyesi Millet Kraathanesi, Orhaneli Çanakkele Şehitleri Saygı Projesi, Orhangazi Eğitim Kongre Merkezi, İznik Sergi Salonu Kütüphane ve Tiyatro Salonu Yapım İşi, Mustafakemalpaşa Güneş Enerji Santral Projesi’ dile getirerek, bunlara ilgili Belediyelerimizin yapmış oldukları çalışmaları Sayın Ersoy’a illettik.”

FOTOĞRAFLI

 

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Osmangazi'deki park ve bahçelerde temizlik çalışmaları