Bursa'da binanın üstüne yıldırım düştüğü an kameraya yansıdı

Bursa'da binanın üstüne yıldırım düştüğü an kameraya yansıdı

Bursa'da 3 katlı bir binaya düşen yıldım evdeki buzdolabının yanmasına, televizyonun ise bozulmasına neden oldu. Yıldırım'ın düşme anı kamera ile görüntülendi.

21 Haziran 2020, Pazar 12:58 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Bursa'da 3 katlı bir binanın üstüne yıldırım düştü. O anlar ise, bir kişi tarafından cep telefonu kamerasıyla görüntülendi.Olay, geçen perşembe günü Kestel İlçesi Vani Mehmet Mahallesi'nde meydana geldi.

Öğlen saatlerinde, Bursa genelinde etkili olan sağanak, Kestel ilçesinde etkisini gösterdi. Yağışın etkisini artırması üzerine özellikle Kestel ilçesi ve yakınlarına çok sayıda yıldırım düştü.  Düşen yıldırımlardan biri, mahalledeki 3 katlı bir binanın üstüne isabet etti. O anlar ise, mahalle sakinlerinden Seyhan Sivrikaya'nın cep telefonu görüntülerine yansıdı.

"Komşumuzun zilinde arıza oluştu, kablolarını kopardık" 

Yıldırım düşme anını görüntülemek amacıyla cep telefonuyla kayıt aldığını söyleyen Seyhan Sivrikaya, "Yağmur yağmaya başladı. Yıldırım düşmeye başladı. Ben de görüntü yakalayabilir miyim düşüncesiyle cep telefonumun kamerasını açtım. Anlık bir olay. Bir anda yıldırım düştü. Bende ağır çekimde kayıt yapıyordum. Yıldırımın düşme anını yakaladım. Şaşırdım. Eşim çok korktu. Komşunun zilinde arıza oluştu. Gittik kablolarını kopardık. Susmayınca pillerini çıkardık. Ben korkmadım. Zaten o anı bekliyordum. Çocuğum şaşırdı ama eşim korktu" dedi.Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Muş'ta 17 köyü istila eden çalı çekirgeleri büyük korku yaratıyor