Bursa'da öğretmenler için binlerce fidan dikildi

Bursa'da öğretmenler için binlerce fidan dikildi

Bursa'da öğretmenler için binlerce fidan dikildi

24 Kasım 2021, Çarşamba 19:22 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Esra TÜRKER/BURSA, (DHA)-BURSA Büyükşehir Belediyesi, Öğretmenler Günü etkinlikleri kapsamında eski Demirtaş çöplüğünün bulunduğu alanı ‘Öğretmenler Korusu’na dönüştürüyor. Alana 2 bin 400 adet fidanın dikimi öğretmenlerin de katıldığı törenle yapıldı. Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Bursa’da görevli 40 bin öğretmen ve bin 901 okul adına da toplam 41 bin 901 adet fidanın kentin farklı noktalarında toprakla buluşturulduğunu söyledi.

Bursa Büyükşehir Belediyesi’nce düzenlenen etkinliklerle, 24 Kasım Öğretmen Günü kutlandı. Farklı okullarda görev yapan öğretmenlerle öğle yemeğinde buluşan Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, tüm öğretmenlerin Öğretmenler Günü’nü kutladı. Bursa Valisi Yakup Canbolat’ın da katıldığı program 1992 yılında Mardin’de PKK tarafından şehit edilen Öğretmen Mahmut Çatalkaya’nın eşi Mutlu Çatalkaya’nın konuşmasıyla başladı. Şehit eşinin, yetiştirdiği öğrencileriyle, evlatlarıyla, torunlarıyla yeniden can bulduğunu dile getiren Çatalkaya, “Vatan sağ olsun” dedi.

41 BİN 901 FİDAN TOPRAKLA BULUŞTU

Etkinlikler kapsamında fidan dikimi töreni de gerçekleştirildi. Bu yıl öğretmenlere kalıcı bir hediye vermeyi planladıklarını ve her bir öğretmen adına fidan dikmeyi düşündüklerini dile getiren Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Bursa’da görev yapan 40 bin öğrenci ve Bursa’daki bin 901 okul adına, toplam 14 bin 901 adet fidanın toprakla buluşturulduğunu kaydetti. Eski Demirtaş çöplüğü olarak kullanılan alanda 2 bin 400 fidanı öğretmenlerle birlikte toprakla buluşturan Aktaş, öğretmenlere seslenerek “Sizler çok fidanlar yetiştiriyorsunuz. İnsanların hayatına değer katıyorsunuz. Ama biz sizlerin görünen birer fidanlarınız olsun istedik. Eskiden çöplük olarak kullanılan bu alanı ağaçlandırmak da öğretmenlerimize yakışırdı. Burada bir koruluk oluşturacağız ve halkımız burada keyifli vakit geçirecek. Şehri yeşile bezemek adına da önemli bir çalışmayı gerçekleştirmiş oluyoruz. Sizler değerli ve kıymetlisiniz. Öğretmenler Gününüz kutlu olsun. Rabbim azminizi artırsın” dedi.

AK Parti İl Başkanı Davut Gürkan’ın da katıldığı törende konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Serkan Gür de “Bu anlamlı hediye için Başkanımıza teşekkür ediyorum. Her günümüzün Öğretmenler Günü tadında geçmesini diliyorum” dedi. Konuşmaların ardından Aktaş ve protokol üyeleri, öğretmenlerle birlikte fidan dikti.

FOTOĞRAFLI

 

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Yıldırım'da geleneksel sanat eğitimi veriliyor