Bursa'da otokros heyecanı yaşandı

Bursa'da otokros heyecanı yaşandı

Bursa'da otokros heyecanı yaşandı

21 Nisan 2019, Pazar 21:38 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Hasan BOZBEY / ORHANGAZİ (Bursa) (DHA) - Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu ile Bursa Otomobil Sporları Kulübü tarafından düzenlenen ve Powerpan sponsorluğunda gerçekleştirilen Otokros yarışları Orhangazi'de İznik Gölü sahilindeki rallikros pistinde yapıldı. 2 gün süren yarışlar nefes kesti. Mahalli yarışlarda 1, 2 ve 3'üncü ayakta dereceye giren yarışçılara ödülleri verildi.
Orhangazi hafta sonu otokros yarışlarına ev sahipliği yaptı. Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu ile Bursa Otomobil Sporları Kulübü tarafından Powerpan sponsorluğunda gerçekleştirilen Otokros yarışları cumartesi ve pazar günü Orhangazi'de İznik Gölü sahilindeki rallikros pistinde yapıldı. Otokros Mahalli yarışların ilk gününde sıralama turları yapılırken, pazar günü öğlen saatlerinde yapılan yarışmalarda ise 18 yarışçı 1,2 ve 3'üncü yarışlar yapıldı.
YARIŞLAR HEYECANI ARTIRDI
İznik Gölü sahilindeki Orhangazi Belediyesi'ne ait pistte gerçekleşen ve belediyenin de sponsorluğunu yürüttüğü yarışlarda ilk gün yapılan sıralama turları da ikinci gün yapılan yarışlar da nefes kesen anlara sahne oldu. Yarışlar sonunda 1, 2 ve 3'üncü yarışlarda dereceye girenlere ödülleri ise Kaymakam Dr.Yalçın Yılmaz ve Belediye Başkanı Bekir Aydın'ın da katıldığı bir törenle verildi. Yarışlar sonunda alınan sonuçlar ve birincilikler şu şekilde oluştu: 
Birinci yarışlarda kategori 1'de birinciliği Citroen Saxo ile Efe Yılmaz, kategori 2'de birinciliği Citroen Saxo ile Gürkan Menderes, Kategori 3'de birinciliği Mitsubishi Evo 9 ile Uğur Soylu ve kategori 4'de birinciliği Mini WRC ile Halim Ateş elde etti.
İkinci yarışta kategori 1 birincisi Citroen Saxo ile Mahmut Alpay, kategori 2 birincisi Citroen Saxo ile birinci, kategori 3 birincisi Mitsubishi Evo 9 ile birinciliği Uğur Soylu ve kategori 4'de birinciliği Mini Wrc ile Halim Ateş elde etti.
Üçüncü ayak yarışlarda da kategori 1'de Citroen Saxo ile Mahmut Alpay birinciliği, kategori 2'de Ford Fiesta ST ile Tuna Muhtar birinciliği, kategori 3'de Mitsubishi Evo 9 ile Uğur Soylu birinciliği ve kategori 4'de de Mini Wrc ile Halim Ateş birinciliği elde etti.
Törende protokol üyeleri dereceye girenlere ödüllerini ve kupalarını verdi.

GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ
- Yarışlardan görüntüler
- Detay görüntüler 
- Drone ile yarış görüntüleri
- Ödül töreni detay görüntüler

 

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Osmangazi Belediyesi'nden Orhangazi’ye çocuk parkı