Bursalı dalgıçlar çevre için daldı

Bursalı dalgıçlar çevre için daldı

Bursa Büyükşehir Belediyesi´nin Dünya Çevre Günü etkinlikleri kapsamında Mudanya'da deniz dibi temizliği yapan dalgıçlar, sudan çıkan teneke kutu, plastik ve cam şişeler, metal atıklar ve otomobil lastiği gibi atıkları sergileyerek kirliliğin boyutlarını gözler önüne serdi

01 Haziran 2017, Perşembe 10:54 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
Mudanya sahilinde gerçekleştirilen etkinlikte, deniz dibinden dalgıçlar aracılığıyla çıkarılan atıklar farkındalık oluşturmak amacıyla sahilde sergilendi. 

ARABA LASTİĞİNDEN SOBA KAZANINA...

Dalgıçlar tarafından denizden çıkarılan atıklar içinde araba lastiğinden, soba kazanına, şişelerden plastik torbalara kadar çeşitli atıklar olduğu görüldü. Derelerle taşınan, gemilerden atılan ya da doğrudan kıyılardan vatandaşlar tarafından atılan bu atıkların deniz tabanında oksijensizliğe yol açtığı, bunun da denizdeki canlı yaşamı olumsuz etkilediği belirtildi.

2 YILDIR TOPLANIYOR

Bütünşehir uygulamasının ardından tamamen büyükşehir belediyesinin sorumluluk alanında bulunan sahillerde 2014 yılından bu yana gerek kıyı ve plajlarda gerekse deniz yüzeyinde sürekli temizlik çalışmaları yapılıyor.

Son 2 yılda deniz yüzeyinden 400 metreküp, kıyı ve plajlardan ise 20 bin 100 metreküp atık toplandı.


 

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Sakarya’nın saklı kalmış cennetini besleyen dere siyaha büründü