Bursluluk sınav sonuçları açıklandı mı? İOKBS sonuçları açıklandı mı?

Bursluluk sınav sonuçları açıklandı mı? İOKBS sonuçları açıklandı mı?

Bursluluk sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? Her geçen gün İOKBS sonuçlarına ilişkin aramalar hızlanıyor. SInava giren öğrenciler sonuç tarihini heyecanla bekliyor. İşte MEB'in geçtiği sonuç tarihi...

10 Temmuz 2019, Çarşamba 10:21 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Bursluluk sınavı 2 Haziran'da gerçekleşti. 1 Haziran'da gerçekleşen LGS'nin sonuçları açıklanıp tercih sürecine geçilirken İOKBS sonuçlarının hala açıklanmamış olması beklentileri artırdı. "İOKBS sonuçları ne zaman açıklanacak?" sorusu da en çok aratılan konuların başında geliyor.

İOKBS SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

İOKBS sonuçları Milli Eğitim Bakanlığı'nın daha önce yayınladığı e-Kılavuz'da belirtilmişti. Sonuçlar 22 Temmuz 2019'da MEB'in resmi sitesinde ilan edilecek. Okul müdürlükleri öğrenci velisinin istemesi hâlinde “Sınav Sonuç Belgesi”ni elektronik ortamdan alıp onayladıktan sonra mühürleyerek öğrenci velisine veya öğrenciye imza karşılığı verecek.

BURSLAR NE ZAMAN BAŞLAYACAK?

Bursluluk hakkı, sınavı kazanan öğrenciye ait evrakın e-Burs modülü üzerinden okul müdürlüğünün 30 Eylül 2019 tarihine kadar onaylamasından sonra 01 Ekim 2019 tarihi itibarıyla başlayacaktır.

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER İstanbul'un göbeğinde akılalmaz işgal! Oturduğu yerden para topladı