Bütçeyi sarsmayan TV'ler

Dijital dönüşümden en hızlı etkilenen cihazlardan biri kuşkusuz TV’ler oldu.

23 Temmuz 2018, Pazartesi 07:58 Son Güncelleme: 23 Temmuz 2018, Pazartesi 07:58
A A

Murat Gülderen

Birkaç yıl öncesine kadar sadece görüntü donanımı işlevi gören TV’ler artık adeta birer bilgisayar halini aldı. Kanalları izlemek dışında internete giren, oyun oynanabilen, toplantı sunumları yapılabilen cihazlar, gerçeğe en yakın görüntü ve ses kalitesiyle de öne çıkıyor.

3.5 YILDA DEĞİŞİYOR

Türkiye’de her yıl 100’e yakın TV modeli görücüye çıkıyor. Dijitalleşme geliştikçe TV değiştirme alışkanlığı da hız kazanıyor. 3 yıl önceye kadar 5 yıl olan değiştirme sıklığı şu an ortalama 3.5 yıla düşerken yerli markalar bu alanda adeta yabancılara kök söktürüyor. Rekabet kızıştıkça döviz yükselse de fiyatlarda ciddi bir artış olmuyor. Ancak ekran ve çözünürlük büyüdükçe fiyatlar 20 bin TL’yi geçebiliyor.

NEYE İHTİYACINIZ VAR?

Çok büyük salonunuz yoksa ve yapay zeka donanımlı sesli kanal arama özelliği, ultra yüksek ses kalitesi, uzun dijital kayıtlar gibi özellikler aramıyorsanız, her bütçeye göre rahatlıkla güçlü ve akıllı TV’ler bulabilirsiniz. 3000 TL ve altında en iyi performansı alabileceğiniz akıllı TV’leri sizler için derledik.


SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.