'Bütün ülkenin ırzına geçti'

Pop dünyasının efsane ismi Madonna, İtalya Başbakanı Silvio Berlusconi hakkında, 'İtalya'yı yönetecek kapasitede değil' dedi

16 Eylül 2011, Cuma 11:28
A A

İtalyan haftalık magazin dergisi Oggi'ye konuşan İtalyan asıllı Amerikalı şarkıcı, dört dönemdir iktidarda bulunan Berlusconi'nin İtalya'yı yönetecek kapasitede olmadığını söylerken, İngiliz ekonomi ve politika dergisi The Economist'in temmuz sayısına attığı başlığın her şeyi anlamak için yeterli olacağını belirtiyor. Derginin kapağında Berlusconi için 'Bütün ülkeye tecavüz eden adam' ifadesi kullanılmıştı.

BERLUSCONİ TARAFTARLARI KIZDI

İtalya'ya bu sefer filmi W.E'nin tanıtımı için geldiğini söyleyen Madonna, filmin tanıtım turu bittikten sonra buraya sadece politika konuşmak için döneceğini açıkladı.

Öte yandan pop yıldızının açıklamaları Berlusconi taraftarlarını şimdiden rahatsız etmişe benziyor. Başbakanlık Aile İlişkilerinden Sorumlu Müsteşarı ve aynı zamanda Silvio Berlusconi'nin sağ kolu olan Carlo Giovanardi, Madonna'nın yaptığı açıklamaya sert tepki gösterdi. Müsteşar Giovanardi, İtalyan halkının 'dolar milyarderi şımarık bir kadının' açıklamalarından etkilenmeyeceğini söyledi.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.