Büyü çözülüyor! Harry Potter serisindeki 19 çekim hatası

Genç bir büyücünün yaşadıklarını konu edinen ve fantastik dünyasıyla milyonlarca hayrana sahip olan film serisi Harry Potter'ı neredeyse izleyemeyen yoktur. Ancak bu kadar efsane bir film serisinde bile çekim hataları olabiliyor. İzleyicilerin gözünden kaçmayan çekim fiyaskoları sayesinde Harry Potter'ın büyüsü çözülmüş gibi görünüyor.

21 Şubat 2021, Pazar 17:25 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Kabul, film çekmek zor iş! Hele ki dünya çapında üne kavuşmuş bir serinin filmlerini çekmek daha da zor. Harry Potter'dan bahsediyoruz...İşte Bright Side'ın derlediği Harry Potter serisinin 19 çekim fiyaskosu...

Serinin ilk filminde, Harry Potter'ın annesi Lily'nin ölümünü gösteren sahnede, üzerinde boğazlı bir kazak var. Son filmde tekrar gösterilen ölüm sahnesinde bu kez kıyafetleri ilk filmden tamamen farklı.

Dolores Umbridge'in Harry Potter ile konuştuğu sahnede birden ortaya çay kaşığı çıkıyor.

Harry'nin kabus gördüğü sahnede, bisiklet yakalı tişörtü bir anda düğmeli bir tişörte dönüşüyor.

Dudley Dursley’nin şortundaki desenler aynı sahnenin ilerleyen saniyelerinde esrarengiz bir şekilde değişiyor.


Bu sahnede çekim ekibinden bir kişi öğrencilerin arasına sızmış.

Sihirli ağaç arabaya saldırdığı sırada, arabanın tavanını çökertmesine rağmen, diğer sahnede arabanın tavanını sapasağlam görmek mümkün.

Harry'nin trene binmek için duvardan geçemediği ve bir anda yere çakıldığı sahnede, baykuşu Hedwig'in canlı olmadığını anlamak pek de zor olmuyor.

Profesör Dumbledore, serinin ilk bölümünde camlı gözlük takarken ikinci bölümde camsız gözlük takıyor. Nedeni ise yansımayı önlemek.

Aslında kel olan Profesör Quirrell'in saçı filmin bir karesinde mucizevi bir şekilde ortaya çıkıyor.

Seri boyunca Harry Potter'ın gözlerini annesinden aldığı söyleniyor. Ama Harry Potter ve Ölüm Yadigarları'nda Harry'nin annesinin küçüklüğünü görüyoruz ve gözleri kahverengi...

Bu sahnede de pek de sihirli olmayan güvenlik iplerini görmek mümkün.

Burada da yine sihirli olmayan bir güvenlik ipi var. Görevi ise mumları uçuyormuş gibi göstermek.

Acemi büyücülerin süpürge kullanmayı öğrendikleri derste Hermonie'nin kıvırcık saçları bir anda düzleşiveriyor.

Seçmen Şapka, Harry'yi Gryffindor'un masasına gönderdiğinde, Ron'un yanında oturuyor. Sonraki karede ise Harry'nin Hermione'nin yanında oturduğunu görüyoruz.

Ron'un saçı, Hogwarts Ekspres'te Harry ile konuşurken sürekli değişiyor.

Harry sihirli değnek dükkanına ilk kez girdiğinde, yara izi birkaç saniyeliğine gözden kayboluyor. Ya da makyajını yapmayı unutuyorlar :)

Hagrid’in cebindeki mektubun köşesi kırışmış. Ancak mektubu sahibine verirken de bir anda pürüzsüz hale geliyor. Bu neyin büyüsü?

Harry'nin eniştesi burada tahtayı sağa yatırarak vidalıyor ancak kamera açısı değiştiğinde tahta sola yatıyor ve üzerinde de bir çatlak ortaya çıkıyor.

Harry'nin gömlek yakası başlangıçta boynundaydı ancak kamera açısı değişince yaka bir anda omuzlarından aşağı indirilmiş.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Robert Pattinson'lı Batman'e yeniden koronavirüs engeli