Büyük gün yaklaşıyorsa... Gelinlik seçerken bu hataları yapmayın!

Düğünün en zor aşaması gelinlik seçmek. Gelin adaylarının hayatlarının en özel günlerinde ne kadar stresli olduklarını az çok tahmin edersiniz. Peki gelinlik seçerken nelere dikkat etmemiz lazım? İşte bilmeniz gerekenler...

04 Mayıs 2021, Salı 17:11 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
1- ZAMANINDA SEÇİN

1- ZAMANINDA SEÇİN

Uzmanlar doğru karar için, düğün gününden 6 ay önce gelinliğinizi seçmiş olmanız gerektiğini söylüyor. Gelinliğinizi çok erken seçerseniz muhtemelen sonrasında daha güzel bir gelinlik göreceksiniz. Çok geç seçerseniz de acele bir karar verip hata yapabilirsiniz. Üstelik gelinliğin tadilata gireceğini de unutmayın.

2- GELİNLİK SEÇMEYE GRUP HALİNDE GİTMEYİN

Gelinlik seçimine gitmek herkes için çok eğlenceli olabilir ancak gelinin aklını da karıştırabilir. Herkesin seveceği bir gelinlik almak isteyen gelin, yüksek ihtimal sevdiği gelinliği almayacak, kararsız kalacak ve prova günü hüsranla sonuçlanacak.

3- BÜTÇENİZİ UNUTMAYIN

3- BÜTÇENİZİ UNUTMAYIN

Hayalinizdeki gelinliği bulduğunuzda etiketine bir göz atmak isteyebilirsiniz. Eğer bütçenizi aşan bir gelinlik denediyseniz, o gelinliğe sahip olamayacağınız için aklınız hep onda kalacak ve diğer hiçbir gelinlik size keyif vermeyecek. Bu nedenle asla bütçenizi aşan bir gelinlik denemeyin ve denemeden önce etiketine bakmayı ihmal etmeyin.

4- AKSESUARLAR

Gelinlik her ne kadar temel olsa da, tacı, duvağı, çiçeği ve ayakkabılarını da unutmamak gerekir. Eğer yadigar bir aksesuar takacaksanız, gelinliğinizi de ona göre seçmelisiniz.

5- TEK MODELE BAĞLI KALMAYIN

5- TEK MODELE BAĞLI KALMAYIN

Aklınızda prenses model bir gelinlik olabilir. Ancak provada bu modelin haricindekilere de bir şans vermelisiniz. Kim bilir belki de hayalinizdeki gelinlik bir deniz kızı modelidir. Denemeden anlayamazsınız...

6- DÜĞÜNÜNÜZÜN KONSEPTİNE DİKKAT EDİN

Kır düğünü, salon düğünü ya da plaj düğünü... Mekana uygun bir gelinlik seçmeniz, düğün günü eğlencenizin bölünmesine engel olur. Örneğin plaj düğününde uçuş uçuş gelinlikler daha rahat etmenizi sağlar. Kabarık ve ağır gelinlikle kumda yürümeniz biraz zor olabilir.

7- ÇOK FAZLA DENEME YAPMAYIN

7- ÇOK FAZLA DENEME YAPMAYIN

Evet, çok fazla gelinlik modeli var ve seçim yapmakta zorlanıyorsunuz. Çok fazla deneme yapmak, aradığınız gelinliği bulmanızı zorlaştırır. Bir gelinliği beğendiğinizde kendinizden şüphe etmeye başlamadan önce satın alın.

8- SATIŞ GÖREVLİSİNİN HER DEDİĞİNE UYMAYIN

8- SATIŞ GÖREVLİSİNİN HER DEDİĞİNE UYMAYIN

Satış görevlileri her ne kadar size yardımcı olsa da, onlar gelinlik satmaya çalışıyor, bunu unutmayın! Eğer denediğiniz gelinlikten tamamen emin değilseniz, sezgilerinizi takip edin. (Kaynak: Mahmure)

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Podyumda güzel görünüyor ama! Günlük kıyafetlerinizi sabote eden 10 parça