Büyük Kulüp'ün yeni başkanı Gündüz Kaptanoğlu! (Gündüz Kaptanoğlu kimdir?)

Büyük Kulüp'ün yeni başkanı Gündüz Kaptanoğlu! (Gündüz Kaptanoğlu kimdir?)

İngiliz Elçisi Sir Alfered Sandison tarafından 1882 yılında kurulan Büyük Kulüp, 21 yıllık başkanı Duran Akbulut'un vefatının ardından yeni yönetimini belirledi

09 Mayıs 2017, Salı 09:34 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
Aralarında iş insanı, siyasetçi, asker, bürokrat, sanatçı ve akademisyenin bulunduğu yaklaşık 8 bin üyenin bulunduğu Büyük Kulüp'te Metin Baylav ve Gündüz Kaptanoğlu arasındaki başkanlık yarışı sonuçlandı.


YENİ BAŞKAN BELLİ OLDU


Büyük Kulüp'ün yeni başkanı Gündüz Kaptanoğlu oldu.

Büyük Kulüp'ün yeni yönetimi şu isimlerden oluştu:

Gündüz Kaptanoğlu- DATİ Yatırım Holding ve Kaptanoğlu Denizcilik Yönetim Kurulu Başkanı 
Melih Tavukçuoğlu- Anadolu Yakası İnşaat Müteahhitleri (AYİDER) Başkanı 
Atilla Kıyat-Emekli Koramiral
Prof. Dr. Mehveş Emeç Birol-Piyanist, Devlet Sanatçısı 
Prof. Dr. Ethem Tolga- Galatasaray Üniversitesi Eski Rektörü 
M. Erkan Ülker-Einhell İntratek A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı 
Ali Kösedağ- Kösedağ Tel Örme-Çit San. A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı 
Murat Asım Kıncal- Sanset A.Ş. Yatırım Yönetim Kurulu Başkanı 
Aslan Gülçiçek- MG Gülçiçek International Fragrance Company CEO’su 
Şimla Türker Bayazıt-Türker Proje Yatırım Geliştirme A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi 
Nevhan Gündüz-Orge Elektrik Taahhüt A.Ş. CEO’suBüyük Kulüp’te, 21 yıl başkanlık yapan Duran Akbulut 23 Mart 2017'de vefat etmiş ve ardından yeni başkanı belirlemek üzere olağanüstü genel kurula gidilmişti.
 

GÜNDÜZ KAPTANOĞLU KİMDİR?


1946 yılında İstanbul'da doğdu. Öğrenim hayatını takiben, aile mesleği olan ve yaklaşık yüz yıldır denizcilik sektöründe faaliyet gösteren şirketlerde çalışma hayatına başladı. İş dünyasında ve sosyal yaşamda önemli görevler üstlenen Kaptanoğlu, Deniz Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkan Vekilliği, TOBB Konsey Başkanlığı, BJK Yönetim Kurulu Asbaşkanlığı, Doğuş Üniversitesi Mütevelli Heyeti Üyeliği yaptı. Halen, Kaptanoğlu Holding'in ve Deniz Nakliyatı T.A.Ş'nin Yönetim Kurulu Başkanlığı, Türk Gemi Armatörleri Kooperatifi Başkanlığı, Deniz Ticaret Odası Meclis Üyeliği, TOBB Konsey Üyeliği görevlerini sürdürmekte olan Kaptanoğlu, aynı zamanda Türk Deniz Eğitim Vakfı (TÜDEV), Deniztemiz Derneği (TURMEPA), İstanbul Eğitim Vakfı ve Rize Vakfı kurucu üyelerindendir. Gündüz Kaptanoğlu 7 Mayıs 2017 tarihinde yapılan seçimle Büyük Kulüp Başkanlığına seçildi.
 

BUYÜK KULÜP İNGİLTERE BÜYÜKELÇİSİ TARAFINDAN KURULDU


Yaklaşık 8 bin üyesi bulunan Büyük Kulüp, 1882 yılında İngiltere Büyükelçisi Sir Alfred Sandison tarafından Cercle a’Pera ismiyle kurulmuştu. Başlangıçta Osmanlı İmparatorluğu’nda görev yapan yabancı elçiler ve ataşelerin üye olduğu bir kulüptü. İttihat ve Terakki döneminde önemli sayıda Türk üye kabul eden yapı, 1944’te Büyük Kulüp adını aldı.

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Sıfır araçlarda son rakamlar ne? İşte Renault, Fiat, Citroen ve Toyota markalı araçların son fiyat listesi