Büyükanıt'a dansöz benzetmesi

Gazeteci Fatih Altaylı hazırlayıp sunduğu Teke Tek programında eski Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt için dansöz benzetmesinde bulundu

25 Şubat 2010, Perşembe 09:29
A A

Balyoz gözaltılarının tartışıldığı programda Altaylı, ilk olarak Orgenerallerin toplanmasını değerlendirerek “Gönül isterdi ki genereller bugün toplantı dahi yapmamış olsunlar. Böyle bir toplantının varlığı bile, her ne kadar TSK gergin olsa da, keşke bunu yapmamış olsalar, diye düşünmeden edemiyor insan. İnşallah bu işten çıkacağız” diye konuştu.

Programda Türkiye’nin darbeler tarihini de tartışılarak 27 Nisan muhtırasının mimarı Yaşar Büyükanıt’ın “O bildiri muhtıra değildi” açıklamaları hatırlatıldı. Bunun üzerine Fatih Altaylı ilginç bir yorumda bulundu: “27 Nisan e-muhtırası. Bu basbayağı muhtıra. Hukuk dışı... ’Ben verdim’ de dedi.

Gerçi, ’O muhtıra değil’demiş ama bu Sibel Can’ın eski haline benziyor. Dansöz olduğu döneme... Bununla ilgili dava niye açılımıyor?” Bu savcıların ilgi alanına girmez mi? Biri açık açık orada... Öbürü tartışmalı..."

BÜYÜKANIT NE SÖYLEMİŞTİ?

Milliyet yazarı Fikret Bila’ya konuşan Büyükanıt, şöyle demişti: “Şimdi 27 Nisan’a muhtıra dediler, demeye devam ediyorlar.27 Nisan’a muhtıra diyenler ya muhtıranın anlamını bilmiyorlar veya 27 Nisan bildirisini okumamışlar. 27 Nisan bir muhtıra değildir.”

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.