Büyükannelere torun maaşında son başvurular bugün yapılacak

Torun bakan büyükannelere 12 ay boyunca 425 lira maaş projesinde başvuru süresi bugün akşam doluyor. Rekor ilginin olduğu projede, ayın 25’ine kadar listeler oluşturulacak, 28’ine kadar ilan edilecek, 1 Mart’ta da uygulama başlayacak

20 Şubat 2017, Pazartesi 09:22
A A
3 yaşın altındaki torunlarına bakan büyükannelere maaş ödenmesi için son viraja girildi. 10 ilde 6 bin aileyle yapılacak pilot uygulama için başvuru süresi bugün akşam sona erecek. Rekor başvurunun olduğu projede, ayın 25'ine kadar aileler belirlenecek, 28'ine kadar ilan edilecek, 1 Mart'ta da uygulama başlayacak
 

SEÇİLEN AİLELER 12 AY BOYUNCA MAAŞ ALACAK


 Seçilen aileler 12 ay boyunca 425 lira maaş alacak. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, büyükanne projesinde bugün akşama kadar başvuruları alacaklarını belirterek, "Perşembe günü müracaatları dondurduk. Beklediğimiz rakam 6 bin, yapılan müracaat 65 bin, hak eden 20 binin üzerinde. Dolayısıyla 'donduralım' dedik. Ancak haksızlık olmasın diye süreyi uzattık" ifadesini kullanmıştı.


AİLE BAKANLIĞI İZLEYECEK


Ardından da listeleri oluşturacaklarını kaydeden Müezzinoğlu, "Ayın 25'ine kadar listeleri oluşturacağız, hak edenlerin listesini 10 ile dağıtacağız. 28'ine kadar ilan edeceğiz, 1 Mart itibariyle anne tam zamanlı çalışmaya devam edecek. Büyükanneye de biz sistemi kurgulayacağız" dedi. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'nın bu aileleri takip edeceğini anlatan Müezzinoğlu, "3 aylık, 6 aylık raporlardan sonra bu projenin var ise zayıf yönlerini göreceğiz. Hükümet politikasına dönüştürebilir miyiz onu göreceğiz. Milli bir proje olacak" şeklinde konuştu..

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.