Büyükçekmece-Galatasaray basket maçında yaşananlar ortaya çıktı

Dün oynanan ve Galatasaray'ın yenilerek küme düşmeme mücadelesinde ağır yara aldığı Büyükçekmece-Galatasaray basketbol maçında gergin anlar yaşanmıştı. Maçı yerinde takip eden Mustafa Cengiz, Abdürrahim Albayrak ve Yusuf Günay, tribünde hareketli anlar yaşamıştı. O anlarla ilgili detaylar ortaya çıktı.

30 Mart 2021, Salı 09:28 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Ajansspor'dan Burhan Can Terzi'nin özel haberine göre, maçın hakemi ve Galatasaraylı yöneticiler arasında yaşananlar karşılaşmaya damga vurdu. Galatasaray'ın 105-101 kaybettiği maçın ikinci periyotunda yaşananlarla gerginlik başladı.

Tartışmalı bir pozisyon sonrası basketboldan sorumlu Galatasaray yöneticisi Dorukhan Acar, hakeme sert çıktı ve pozisyonu incelemesi gerektiğini söyledi. Tavrı sert olan Acar'a maçın hakemi Emin Moğulkoç müsamaha göstermedi.

Moğulkoç, Galatasaray yöneticisine dönerek "Birileri burada maç izlemek istemiyor galiba. Alın bunu buradan" diyerek sert karşılık verdi. Salon müdürü, Acar'ın yanına gelerek "Sen dışarı çık, seni dışarı alalım" dedi. Dorukhan Acar ise bunun üzerine "Tanışıyor muyuz? 'Siz' diyecektiniz herhalde?" karşılığını verdi.

Ortamın gerilmesi üzerine önce Dorukhan Acar, ardından da Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz'in oğlu Sarper Cengiz, salondan çıkarıldı. Mustafa Cengiz, olayların büyümemesi için Dorukhan Acar'a ve oğlu Sarper Cengiz'e giderek bizzat çıkmaları gerektiğini söyledi.

Maçın son anlarında ise bir olay daha koptu. Büyükçekmece oyuncusu Farrell sayıyı attıktan sonra Galatasaray protokolüne dönüp dil çıkardı ve iddiaya göre vücudundaki silah dövmesini gösterdi. Ortaya çıkan görüntülerde Mustafa Cengiz ve Abdürrahim Albayrak'ın gerginliği de bu olay sonrası arttı.

Galatasaray yönetiminin sakinleşmemesi üzerine Hakem Moğulkoç, başkan Mustafa Cengiz'in, Abdurrahim Albayrak ve Yusuf Günay'ın da dışarı alınmasını istedi. Ancak salon müdürü onları çıkaramayacağını ifade etti.

Dün gece çok konuşulan görüntüde de hakemin, üç isme sakin olmalarını söylemek için yanlarına gittiği belirtildi.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Basketbolda küme düşmemeye oynayan Galatasaray'da tribün gerginliği