Büyükşehir ekiplerinden sokak hayvanlarına özel ilgi

Büyükşehir ekiplerinden sokak hayvanlarına özel ilgi

Büyükşehir ekiplerinden sokak hayvanlarına özel ilgi

03 Mayıs 2021, Pazartesi 12:47 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Selman KUTLU/TRABZON,(DHA)- TRABZON Büyükşehir Belediyesi ekipleri, tam kapanma sürecinde yalnız bırakmadığı sahipsiz hayvanları için doğal yaşam alanlarında yiyecek ve yem bırakıyor, 18 ilçede yoğun besleme çalışması gerçekleştiriyor.

Trabzon Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Dairesi Başkanlığı ekipleri, her sokağa çıkma kısıtlamasında olduğu gibi tam kapanma sürecinde de sahipsiz hayvanların aç kalmaması için hummalı çalışma başlattı. 18 ilçede yoğun besleme çalışması gerçekleştiren ekipler, yalnız bırakmadığı sahipsiz hayvanları için doğal yaşam alanlarında yiyecek ve yem bırakıyor. Çalışmalarda kedi ve köpeklerin yanı sır güvercin, ördek ve kazlar da unutulmuyor.

'KAPIMIZIN ÖNÜNE SU VE MAMA BIRAKALIM'

Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu’nun sahipsiz hayvanlara gösterdiği hassasiyet, hayvanseverler tarafından da takdirle karşılanıyor. Başkan Zorluoğlu, “Koronavirüs salgınının en başından itibaren sahipsiz hayvanlarımızın besinsiz kalmaması için yoğun çalışma yürütmekteyiz. Sağlık İşleri Dairesi Başkanlığına bağlı ekiplerimiz, her sokağa çıkma kısıtlamasında olduğu gibi tam kapanma sürecinde de 18 ilçemizde etkin bir çalışma gerçekleştirerek, sahipsiz hayvan popülasyonunun yoğun olduğu noktalara ve mama istasyonlarına mama bırakmaktadır. Tek bir sevimli dostumuzun besin sıkıntısı yaşamaması adına, kıymetli vatandaşlarımızın da bu zor günlerde kapılarının önüne bir kap su ve mama bırakmalarını istirham ediyorum” dedi.

FOTOĞRAFLI

 

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Başkan Genç: Vatandaşlarımızın hizmetindeyiz