Büyükşehir, engellileri kahvaltıda buluşturdu

Büyükşehir, engellileri kahvaltıda buluşturdu

03 Aralık 2019, Salı 11:40
A A
Büyükşehir, engellileri kahvaltıda buluşturdu

ADANA,(DHA)- ADANA Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı,  3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla engellileri kahvaltıda buluşturdu.
3 Aralık Dünya Engelliler Günü kapsamında kentte faaliyet gösteren engelli dernekleri, engelli çocuklar ve aileleri Adana Büyükşehir Belediyesi'nin organizasyonunda kahvaltıda bir araya geldi. Göltepe Tesisleri’nde gerçekleştirilen etkinliğe Adana Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Türkan Eşli, Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanı Rıza Mete ve sağlık daireye bağlı şubelerin müdürleri katıldı. Etkinlikte, engellilerce Başkan Zeydan Karalar’a verilen plaketi alan Genel Sekreter Yardımcısı Türkan Eşli, “Başkanımız Zeydan Karalar şehir dışında olduğu için gelemedi. Plaketi onu temsilen alıyorum. Zeydan başkanın engelliler konusundaki duyarlılığını biliyorsunuz. Biz engellilerin yanındayız, sadece bir gün değil, her gün onların rahatça yaşayabilmeleri için gerekenleri yapmak üzere yola çıktık. İnşallah birlikte çok daha güzel günler geçireceğiz, daha güzel işler yapacağız” dedi.

MUTLU VE HUZURLU BİR GELECEK İÇİN
Adana’yı engelliler için uygar bir kent yapmak adına, tüm güçleri ile çalıştıklarını kaydeden Sağlık Daire Başkanı Dr. Rıza Mete ise, "Hukuksal alanda engelliler hukukunu tartışan, engelliler hukukunu kabul eden ve bunu da sosyal yaşantımıza yansıtan aktif bir eylem yapmak istiyoruz. Eğer engellilerin haklarını, Birleşmiş Milletlerin kabul ettiği engelliler hukukunu hayata geçirebilirsek, Adana’da mutlu ve huzurlu geleceğinizi inşa etmiş olacağız. Böylece iş yapan, üreten, engeli ortadan kaldıran engelsiz bir kent, engelsiz bir yaşam oluşturacağız diye umut ediyorum. Bu süreçte birlikte olacağız, yan yana olacağız ve bu süreci kardeşçe, dostça birbirimizi çok iyi anlayarak, birbirimize destek olarak yaşayacağımızı umut ediyorum.”
3 Aralık Dünya Engelliler Günü kapsamında, Adana Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı ekipleri, Oğuz Kağan Köksal Ortaokulu ve Seyhan İşitme Engelliler İlkokulu’nda saç bakımı gerçekleştirdi. 

FOTOĞRAFLI

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Dr. Tatar: Madencilik politikaları güncellenmeli