Büyükşehir, kenti bayrama hazır hale getirdi

Büyükşehir, kenti bayrama hazır hale getirdi

Büyükşehir, kenti bayrama hazır hale getirdi

18 Temmuz 2021, Pazar 16:12 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

ADANA,(DHA)- ADANA Büyükşehir Belediyesi kent merkezi ve ilçelerde vatandaşların bayramı huzur içerisinde geçirmesi için tüm birimlerinin koordineli çalışmasıyla kenti bayrama hazır hale getirdi.
Merkezdeki ve tüm ilçelerdeki mezarlıklar son bir haftadır gerçekleştirilen hummalı çalışmalar sonucunda temizlenerek vatandaşların yoğun kabristanlara ziyaretine hazır hale getirildi. Mezarlıklar içerisinde budama ve yabani bitki temizliği yapan ekipler ayrıca haşere ve sineklere karşı da ilaçlama gerçekleştirdi.
ZABITADAN DENETİM
Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı ekipleri kentin dört bir yanında denetimlerini artırdı. Zabıta ekipleri esnaf denetimini sürdürürken özellikle gıda maddelerindeki sağlığa uygunluğu ve fiyat denetimini aralıksız sürdürüyor. 
KURBAN SATIŞ VE KESİM NOKTALARI
Kurban satış ve kesim noktalarında tedbirler alan ekipler tüm birimlerinin koordineli çalışması sonucunda bu bölgelerde vatandaşlara yardımcı oluyor. Kurbanlıkların kesime uygunluğu veteriner hekimler gözetiminde denetlenirken zabıta da bölgedeki işleyişi kontrol ediyor. Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı’na bağlı ekipler de kurban satış noktalarını sık sık ilaçlayarak kara sinek ve haşereye karşı tedbir alıyor.
ASKİ TEYAKKUZDA
Bayram süresinde olası su arızalarına karşı nöbetçi ekipler oluşturan Adana Su ve Kanalizasyon İdaresi (ASKİ), oluşacak arızaların anında kendilerine bildirilmesi çağrısında bulundu.
‘ALO 153’ 24 SAAT GÖREVDE
Vatandaşların sorunsuz ve huzurlu bir bayram geçirmesi için Büyükşehir Belediyesi’nin tüm birimlerinin koordineli bir çalışma içerisinde olduğunu belirten yetkililer, oluşabilecek sorunlarda ‘Alo 153’ hattının ihbarlar için görevde olduğunu duyurdu.

FOTOĞRAFLI

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Kamu yatırımları devam ediyor