Büyükşehir’den Çocuk Şenliği

Büyükşehir’den Çocuk Şenliği

Büyükşehir’den Çocuk Şenliği

19 Kasım 2021, Cuma 13:47 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

ADANA,(DHA)- ADANA Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Daire Başkanlığı’nca, Yüreğir ilçesi Güzelevler Mahallesi’nde Çocuk Şenliği düzenlendi.
Yaklaşık 300 çocuğun katıldığı şenlikte, geleneksel halat çekme mücadelesi ve çuval yarışı yapıldı, dart atma oyunu oynandı. Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar’ın talimatıyla çocuklara çeşitli hediyeler verildi, ikramda bulunuldu.
TEKNOLOJİ OTOBÜSÜNÜ GEZDİLER
Muhtarların da katıldığı etkinlikte çocuklar, Adana Büyükşehir Belediyesi Teknoloji Otobüsü’ne 10’arlı gruplar halinde girdi. Teknoloji Otobüsü’nde çocuklar; 3 boyutlu yazıcı, 3 boyutlu kalem, televizyon, bilgisayar, sanal gerçeklik gözlüğü, robotik kodlama için gerekli araçlar, dron, mbot robot, projeksiyon cihazı ve çeşitli elektrik elektronik malzemelerle buluşturuldu. Teknoloji Otobosü’ndeki eğitim çalışması oldukça verimli geçti.
Çalışmalarda Gençlik ve Spor Daire Başkanlığı eğitmenleri görev aldı. Şenlik boyunca müzik yayını yapıldı ve çocuklar şarkılara eşlik etti, dans etti.
KIZ ÇOCUKLARINA TAEKWONDO DERSİ
Güzelevler Mahallesi sakini çocuklara, mahalle muhtarı Hasan Yeşil’in Taekwondo antrenönü olması niteliğiyle, temel Taekwondo dersi de verildi. Özellikle kız çocukları savunma sporu olan Taekwondo çalışmasına yoğun ilgi gösterdi.
Adana Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Daire Başkanlığı bürokratları, Adana’nın dezavantajlı mahallelerinde benzer çalışmaların geliştirilerek yapılacağını ifade etti.

FOTOĞRAFLI

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Seyhan’ın genç erkek voleybolcuları, namağlup il birincisi oldu