Büyükşehir'den milli ağaçlandırma gününe destek

Büyükşehir'den milli ağaçlandırma gününe destek

Büyükşehir'den milli ağaçlandırma gününe destek

11 Kasım 2019, Pazartesi 15:23 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

 

ANTALYA, (DHA) - ANTALYA Büyükşehir Belediyesi, 11 Kasım ağaçlandırma seferberliği kapsamında 81 ilde 11 milyon fidan dikimi kampanyasına destek verdi. 'Geleceğe nefes' sloganıyla gerçekleştirilen kampanya kapsamında Kepez ilçesinde 2 bin 500 kök sığla ve çınar fidanı dikimi gerçekleştirildi.

Antalya Büyükşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Dairesi Başkanlığı, Tarım ve Orman Bakanlığı'nın 11 Kasım ağaçlandırma seferberliği gününe özel ağaçlandırma çalışması yaptı. 'Geleceğe Nefes' sloganıyla 81 ilde 11 milyon fidan dikim kampanyasına destek veren Büyükşehir Belediyesi, Antalya genelinde toplam 2 bin 500 kök sığla ve çınar ağacı fidanının dikimini gerçekleştirdi. Merkez'de Kepez Baraj Mahallesi Muammer Aksoy Caddesi refüjünde ağaçlandırma çalışması yapan belediye ekipleri, 200 kök fidanın dikimini gerçekleştirdi.

19 İLÇEDE FİDANLAR DİKİLDİ

Kırçiçeği Caddesi Kavşağı'ndan başlayarak Baraj Mahallesi Mevlana köprüsüne kadar ağaçlandırılan alanda incelemelerde bulunan Park ve Bahçeler Dairesi Başkanı Çiğdem Hacıoğlu, “Antalya Büyükşehir Belediyesi olarak 11 Kasım milli ağaçlandırma seferberliği gününe destek oluyoruz. Antalya'mızın dört bir yanında Tarım ve Orman Bakanlığından temin ettiğimiz 2 bin 500 kök çınar ve sığla ağacı fidanının dikimini gerçekleştirdik. Kepez Baraj mahallemize bu kapsamda 250 kök fidanın dikimini gerçekleştirdik. Merkez ilçelerimize 1000 kök olmak üzere belirlediğimiz diğer ilçelerimizle beraber toplam 2 bin 500 fidanın dikimlerini gerçekleştirdik" dedi.

FOTOĞRAFLI

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Muratpaşa'da vezne kolaylığı