Büyükşehir'e Ankara'dan transfer

Büyükşehir'e Ankara'dan transfer

Büyükşehir'e Ankara'dan transfer

30 Aralık 2019, Pazartesi 12:16 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

 

Hasan DEMİRBAŞ/ANTALYA, (DHA) - ANTALYA Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek'in basın danışmanlığına, Ankara'da gazetecilik yapan Serap Belovacıklı getirilecek.

Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, basın danışmanlığı için yönünü Ankara'ya çevirdi. 12 yıldır İstanbul ve Ankara'da gazetecilik yapan Serap Belovacıklı ile danışmanlık konusunda el sıkışan Böcek, ön anlaşmayı yaptıklarını, henüz detayları görüşmediklerini kaydetti. Böcek, Belovacıklı'nın kısa süre içinde göreve başlayacağını belirtti. Bir haber kanalında siyaset muhabiri olarak görev yapan Belovacıklı'nın, yakın zamanda yeni görevi için Antalya'ya yerleşeceği öğrenildi.

SERAP BELOVACIKLI KİMDİR?

Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi mezunu olan Belovacıklı, BBC Eğitim Merkezi'nde diksiyon, Basın Enstitüsü Derneği'nde ise Bilgisayar Destekli Araştırma Habercilik dersleri aldı. Mesleğe 2007 yılında Olay TV'de yönetmen olarak adım atan Belovacıklı, daha sonra Habertürk'e transfer oldu. Burada 2 yıl süreyle çalışan deneyimli gazeteci, ardından Akşam gazetesinin internet sitesi editör kadrosuna katılarak ses getiren röportajlara imza attı.

Bir süre sonra Artı1 TV'ye geçiş yapan Belovacıklı, kısa süre TVEM'de sunuculuk görevinde de bulundu. 2015 yılının Ekim ayında Yurt Gazetesi ile anlaştı. Kısa bir süre burada görev yapan Belovacıklı, daha sonra Posta Gazetesi'ne politika editörü olarak transfer oldu. Eylül 2018 itibarıyla da Haber Global'in Ankara Bürosu'nda siyaset muhabiri olarak göreve başladı.

FOTOĞRAFLI

Sıradaki haber yükleniyor...
holder