Büyükşehir'in haşere mücadelesi

Büyükşehir'in haşere mücadelesi

A A
Büyükşehir'in haşere mücadelesi

 

ANTALYA, (DHA) - ANTALYA Büyükşehir Belediyesi'nin Döşemealtı, Kemer, Korkuteli, Demre, İbradıve Elmalı'da zararlılarla mücadele çalışmaları aralıksız sürüyor. Ekipler, foseptikler, bataklıklar, kanallar, mazgallar, durgun sular ve kapalı alanlarda ilaçlama çalışmalarına aralıksız devam ediyor.

Antalya Büyükşehir Belediyesi Çevre Sağlığı Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı personel sayısını artırdığı vektörel mücadele ekipleriyle Antalya genelinde haşeratla etkin mücadelesini sürdürüyor. Son olarak Elmalı, Kemer, Korkuteli,Demre, İbradı ve Döşemealtı'ndan gelen ihbarları değerlendiren ekipler, bu ilçelerde çalışmalarını yoğunlaştırdı. İlçe merkezlerinde bulunan çöp bidonları, foseptik kuyular, umumi tuvaletler, ahır, ağıl, kümes, durgun sulama havuzlarında ve deniz kıyılarında ilaçlama yapılarak zararlılarla mücadele çalışması yapılıyor. Çevre Sağlığı ekiplerivektörel mücadeleyi entegre bir program çerçevesinde biyolojik, kimyasal ve kültürel mücadele olarak yürütüyor. Sağlık Bakanlığı'ndan ruhsatlı insektisit ve larvasit ilaçların kullanıldığı mücadelede halktan gelen şikâyetler de değerlendiriliyor.

HALK DESTEĞİ ÖNEMLİ

Çevre Sağlığı Şube Müdürlüğü yetkilileri, vektörel mücadelede halk desteğinin önemli olduğunu belirterek, uyulması gereken önlemler ile ilgili vatandaşları da bilgilendiriyor. Yetkililer küçük su birikintilerinde binlerce larva üreyebileceğine, bu yüzden küçük kaplarda, araba lastikleri içerisinde ve bina bodrumlarında su birikintisi oluşmasının önlemesi gerektiğini vatandaşlara hatırlatıyor. Ayrıca çöplerin kapalı poşetler içerisinde çöp kutularına atılması gerektiğini belirten ekipler, açıkta yiyecek atıklarının bulundurulmaması yönünde uyarılarda bulunuyor.

FOTOĞRAFLI

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Yoğun bakımda ölen genç toprağa verildi