'ByLock araştırması' dediler Mersin Belediyesi'ni dolandırdılar

Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin kadrolu 2 bin 800 personelinin özlük dosyası bilgileri, telefon dolandırıcılığı sistemi ile dolandırıcılar tarafından ele geçirildi.
 

03 Nisan 2017, Pazartesi 12:48
A A
'ByLock araştırması' dediler Mersin Belediyesi'ni dolandırdılar
İddiaya göre, 7 Mart günü İnsan Kaynakları ve Eğitim Daire Başkanı Ayhan Eker’i, cep telefonundan arayan ve adının 'Mustafa' olduğunu söyleyen kişi, Fethullahçı Terör Örgütü mensuplarının haberleşme ağı olarak kullandığı Bylock araştırması için, personelin tamamının TC kimlik ve cep telefonu numarasını içerir listenin güncellenerek acilen verilmesini istedi.
 

WHATSAPP ÜZERİNDEN GÖNDERDİ


Daire Başkanı Eker, talep üzerine kadrolu 2 bin 800 memur ve işçinin bilgilerini cep telefonu ile WhatsApp üzerinden ilgili kişiye gönderdi. Arkasından emniyet bünyesinde yaptırdığı araştırmada ise bu isteğin herhangi bir resmi makamdan yapılmadığı ortaya çıktı. Telefon kaydının Şanlıurfa’nın Suruç İlçesi’nde çıktığı ve sahte belgelerle edinildiği anlaşıldı.
 

BAŞKAN SUÇ DUYURUSUNDA BULUNDU


Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, personel bilgilerinin ele geçirilmesiyle ilgili Mersin Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulunulduğunu, Teftiş Kurulu Başkanlığı’nca da açılan idari soruşturmanın devam ettiğini söyledi.

DHA

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.