Cağaloğlu Anadolu Lisesi'nin sucuk partisinde müdürü çıldırtan görüntüler

İstanbul'daki Cağaloğlu Anadolu Lisesi’nde okuyan bazı öğrencilerin velileri, okul bahçesinde düzenleyeceği sucuk partisine katılmak istemeyen öğrencilere sınıf ortasında hakaret ettiği iddiasıyla Okul Müdürü Necati Yener hakkında suç duyurusunda bulundu. Müdür Yener'i öfkelendiren fotoğraflara ise POSTA ulaştı

12 Ocak 2018, Cuma 12:48
A A
Cağaloğlu Anadolu Lisesi'ndeki 'sucuk partisi' gerilimi, suç duyurusu noktasına kadar geldi... Çağlayan’daki İstanbul Adalet Sarayı önünde toplanan yaklaşık 20 öğrenci velisi, hazırladıkları suç duyurusu dilekçelerini savcılığa verdi.Müdür, çok az kişinin katıldığı partide köfte kızartırken...
 

'SOYTARILAR! BUNUN CEZASINI ÇEKECEKSİNİZ' 


Öğrenci velisi Ülkü Sarıcan, "Okulumuzda bugün bizi endişelendiren bir olay yaşandı. 11. sınıfa giren Müdür Necati Yener, daha önce de yaşadığımız gibi çocuklarımızı hem tehdit ediyor hem de hakaret ediyor. Sebebi de, Okul Müdürü Cuma günü sucuk partisi yapmak istiyor. Bazı çocukların diğer öğrencileri sucuk partisine katılmaması yönünde ikna ederek örgütlediğini iddia ediyor. Çocuklara ’haysiyetsizler, soytarılar’ gibi laflarla hakaret ediyor ve ’Bunun cezasını çekeceksiniz’ diyerek tehditte bulunuyor" diye konuştu.


POSTA'nın ulaştığı bu fotoğraflarda, köfte partisine katılımın çok düşük olduğu görülüyor
 

'OKULDA HUZUR KALMADI'


Öğrencilerin disiplin soruşturmalarıyla tehdit edildiğini iddia eden öğrenci velisi Sarıcan, "Okulda bir huzur kalmadı. Mevzu okulda eğitim değil neredeyse. Sürekli bir huzursuzluk ortamı var. Bununla ilgili bakanlığın okulda yürüttüğü bir soruşturma var. Biz de bugün buraya okul müdürü hakkında savcılığa dilekçe vermek üzere geldik" diye konuştu.

İşte o partinin görüntüleri...Öğrenci velisi Recep Tunaoğlu da, Müdür Yener’in (dün) sınıfa giderek öğrencilerin cep telefonlarını topladığını, ardından da, "Bundan önce öğretmenlerinize bir sürü saygısızlık yaptınız. Bundan sonra hiçbir şekilde bu saygısızlıklarınızı müsamaha etmeyeceğim" dediğini ileri sürdü.Proje okul seçilen Cağaloğlu Anadolu Lisesi'nde müdür-veli gerginliği


'KIZIM VEJETARYEN OLDUĞU İÇİN GİTMEYECEK'


Okulda cuma günü için 10 gün öncesinden bir sucuk partisi tertip edildiğini belirten öğrenci velisi Tunaoğlu, "Benim kızım vejetaryen olduğu için gitmeyecek. Öğrencilere, ’Siz diğer sınıfları organize ediyorsunuz. Bu sınıfları organize ettiğiniz için hepiniz suçlusunuz’ diyor. Disipline vereceğini bildirerek, ’haysiyetsizler, şerefsizler, soytarılar’ demiş. Bunların hepsini aynen söylemiş" iddiasında bulundu.
Kızının 11. sınıfta okuduğunu ve üniversiteye hazırlandığını anlatan öğrenci velisi, CİMER’e de BİMER’e de başvurduklarını ancak henüz bir cevap alamadıklarını söyledi.Öğrenci velileri daha sonra savcılığa giderek Okul Müdürü Necati Yener hakkında ’tehdit ve hakaret’ suçlamasıyla şikayette bulundu.

(DHA)

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.