Çağan Irmak terörü lanetledi

Çağan Irmak terörü lanetledi

Yönetmen Çağan Irmak, art arda yaşanan terör saldırıları sonrası Instagram hesabından yaptığı çarpıcı paylaşımı ile herkesin Mevlânâ'nın tevazusuna erişmesini diledi

 

04 Ocak 2017, Çarşamba 18:26 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
Yaşanan terör olaylarına sessiz kalmayan Çağan Irmak, Instagram hesabından yaptığı paylaşımda umut ve barış dolu bir yıl diledi. Suçluların aramızda olduğunu belirten Irmak, paylaştığı fotoğrafın altına şu yazıyı yazdı;

"Suçlu aramızda ve hep aramızda olmaya devam edecek. Nesiller ve seneler boyunca. Farklı kimlikler ve farklı yüzlerle. Birkaç kişiyi, birkaç oluşumu değil, insanlık tarihi boyunca insanı insana düşman eden ve dünyayı kendi oyun bahçesiymiş gibi gören tüm nefret dolu kalplere ve öğretilere lanet ediyorum. Bu bir yaratılış sınavı belki de. Tam da bir köprüde yakaladığım hayatın bana sunduğu bu an gibi. Bir gün Rumi’yi anlamak ve onun tevazusuna erişmek dileğiyle ki buna ben de dahilim. Hepimiz için ve en çok da çocuklarımız için dileğim her şeye rağmen umut ve barış dolu bir yıl."

İŞTE O PAYLAŞIM


 

ÇAĞAN IRMAK KİMDİR?


4 Nisan 1970 tarihinde İzmir'de doğan Çağan Irmak'ın çocukluğu Seferihisar'da geçti. Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo-TV ve Sinema bölümünden mezun oldu.

Asmalı Konak adlı televizyon dizisiyle ismini bütün Türkiye'ye duyurdu. Sonra hem 1980'li yılların karışık, gergin ve politik halini, hem 2000'li yıllardaki bir sonraki kuşağın yaşadıklarını anlatan Çemberimde Gül Oya dizisini yazdı ve yönetti.

Bana Şans Dile, Mustafa Hakkında Herşey, Babam ve Oğlum, Ulak, Issız Adam, Karanlıktakiler, Prensesin Uykusu, Dedemin İnsanları, Tamam mıyız?, Unutursam Fısılda ve Nadide Hayat adındaki on bir uzun metrajlı sinema filmi ve Çilekli Pasta adlı tv filmi bulunmak üzere, ödüllü kısa filmleri de bulunmaktadır.
‘Babam ve Oğlum’ en iyi 100 film arasına girdi

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Mehmet Ali Erbil ve Seda Sayan arasından gerginlik