Çağlayan: Ben delileri severim

Zafer Çağlayan, 'İstanbul Fashion Days' gibi yaratıcı fikirlere 'delilik' gözüyle bakanlar olduğunu belirterek, “Bu işancak deliliklerle yapılır" dedi

28 Ağustos 2009, Cuma 10:34
A A

Ancak delilikle yapılır Dış ticaretten sorumlu Devlet Bakanı Zafer Çağlayan, İstanbul Hazır Giyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği (İHKİB) ve Moda Tasarımcıları Derneği tarafından düzenlenen ‘İstanbul Fashion Days’in açılış töreninde konuştu. Çağlayan, “Bana bu işin delilik olduğunu söyleyenlere dedim ki ‘Bu iş ancak deliliklerle yapılır.’ Ben delileri de severim, deliliği de severim. Devlet olarak bu gibi fikirlerin arkasındayız ve destekliyoruz” dedi.

Dünyaya damga vurdu

Devlet Bakanı Zafer Çağlayan, dünyanın birçok ülkesinde moda etkinliklerinin eylül ayından itibaren başladığını, Türkiye’nin bu etkinliği ağustos ayına yetiştirebilmesinin büyük başarı olduğunu belirtti. Tekstil, konfeksiyon ve deri sektörünü de işin içine kattıklarını belirten Çağlayan, “Birçok ilkin olduğu bu etkinlikle dünyaya damga vurduk” dedi. Çağlayan konuşmasının ardından kurdele kesimini yaptı ve katılımcı firmaların standlarını gezdi.

Modanın kalbi İstanbul’da

Türkiye’nin önde gelen giyim markalarının ve tasarımcılarının katıldığı İstanbul Fashion Days bünyesinde üç gün boyunca çeşitli etkinlikler gerçekleştirilecek. 2010 yaz koleksiyonlarını içeren 18 defilenin izlenebileceği etkinliklere, dünya basınının yanı sıra yabancı alıcıların temsilcileri katılacak. 30 Ağustos’a kadar görülebilecek etkinliğin, ilkbahar-yaz ve sonbahar-kış sezonlarına yönelik olarak yılda iki kez gerçekleştirileceği öğrenildi

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.