Çağrı merkezini 24 bin kere arayan adam gözaltına alındı

Japonya'da 71 yaşındaki Akitoşi Okamoto isimli adamın, operatörünün ücretsiz çağrı merkezini 2 buçuk yılda toplam 24 bin kez aradığı ortaya çıktı.Şirket bunun sözleşme ihlali doğurduğunu açıkladı. Okamoto ise şirketi taciz ettiği suçlamalarını reddederken esas mağdurun kendisi olduğunu söyledi. İlginç olay mahkemeye taşındı.71 yaşındaki adamın gözaltına alındığı belirtildi.

A A
Çağrı merkezini 24 bin kere arayan adam gözaltına alındı

Akitoşi Okamoto adlı 71 yaşındaki adam operatörün ücretsiz çağrı merkezini sekiz günde binlerce kere,iki buçuk yılda da toplamda 24 bin kere aradı. Şirket bunun sözleşme ihlali doğurduğunu açıkladı. Okamoto ise şirketi taciz ettiği suçlamalarını reddederken esas mağdurun kendisi olduğunu söyledi. Japon medyasına göre Okamoto, radyo yayınlarını dinleyemediğini ve telefon operatörü KDDI'nin bu yüzden sözleşmeyi ihlal ettiğini söyledi. Tokyo Polisi Okamoto'nun çağrı merkezini her aradığında ya çalışanlara hakaret ettiğini ya da kendisini ziyaret ederek özür dilemelerini talep ettiğini açıkladı. Polise göre bazen de çağrı merkezi görevlileri telefonu açar açmaz Okamoto telefonu kapattı.

'Şirketin işleyişini engelliyor'

KDDI ilk başta şikayette bulunmak istemediklerini fakat çağrıların aralıksız hale gelmesi nedeniyle diğer müşterilere verdikleri hizmetin bundan etkilendiğini duyurdu. Fransız haber ajansı AFP'ye konuşan bir polis sözcüsü Okamoto'nun "şirketin işleyişini hileli bir şekilde engellemekle" suçlandı. Bu suçlama Japonya'da bir şirketin normal bir şekilde işlemesini imkansız kılan kişilere yöneltiliyor.Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Arnavutluk'taki depremde ölü sayısı 30'a yükseldi