California'da meydana gelen 7,1 büyüklüğündeki depremde can kaybı yok

ABD'nin California eyaletinde meydana gelen 7,1 büyüklüğündeki deprem nedeniyle henüz herhangi bir can kaybının ortaya çıkmadığı bildirildi

07 Temmuz 2019, Pazar 00:31 Son Güncelleme:
A A

ABD'nin California eyaletinde meydana gelen 7,1 büyüklüğündeki deprem nedeniyle henüz herhangi bir can kaybının ortaya çıkmadığı belirtildi.

ABD Jeolojik Araştırmalar Merkezi (USGS), merkez üssü eyaletin güneyindeki Mojave Çölü yakınındaki Ridgecrest kasabasının 17 kilometre kuzeydoğusu olan ve daha önce 6,9 olarak açıkladığı depremin büyüklüğünü 7,1 olarak güncelledi.

Deprem nedeniyle küçük çaplı yangınlar çıktığı, bazı yolların kapandığı ancak henüz can kaybı, ağır yaralanma veya büyük çaplı hasar ortaya çıkmadığı bildirildi.

Yerel saatle 20.19'da yaşanan sarsıntı, Los Angeles'taki Dodgers Stadyumu'nda Los Angeles Dodgers ile San Diego Padres takımları arasındaki beyzbol müsabakasında da hissedildi. 

Bölge perşembe günü de merkez üssü Ridgecrest yakınları olan 6,4 büyüklüğündeki depremle sarsılmış, bunun California'da son 20 yılda yaşanan en şiddetli deprem olduğu açıklanmıştı.

İlk depremin ardından artçı sarsıntıların yoğun yaşandığı bölge genelinde yollar, su ve gaz borularında hasar oluşurken Ridgecrest kentinde acil durum ilan edilmişti.

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER 9 gün sürecek geleneksel boğa festivali İspanya’da başladı