Çalışan kadınların yaptığı makyaj hataları

Günümüzün çoğunu geçirdiğimiz iş yerlerimizde yaptığımız makyaj hem iş ilişkileri hem de sürekli bulunduğumuz bu ortamda nasıl algılandığımızla ilgili olarak özel önem taşıyor. Bazı kurallara dikkat ederek ofis hayatında sade bir güzellik yakalamak mümkün...

01 Kasım 2018, Perşembe 15:26 Son Güncelleme:
A A
Toplantıya giderken kırmızı ruj kullanmayın

Toplantıya giderken kırmızı ruj kullanmayın

Kırmızı ruj, modası asla geçmeyen, her daim çekici ve göz alıcı görünendir. Fakat önemli bir toplantının olduğu veya sunum yaptığınız günlerde kırmızı ruj sürmemelisiniz. Sunum yaptığınız günlerde kırmızı ruj sürdüğünüzde, katılımcılar sizin dediklerinizden çok dudaklarınıza odaklanabilirler.

Sürekli aynaya bakmak

Sürekli aynaya bakmak

Ofis saatleri içinde sürekli aynaya bakmak, yöneticinin pek hoşuna gitmeyecektir. Masanıza ayna yerleştirmek veya sürekli tuvalete gidip makyajınızı tazelemek, ofis içinde yadırganabilir. Bu nedenle risksiz makyajlar yapmanızı öneririz.

Işıltıdan uzak durun

Işıltıdan uzak durun

Ofis makyajında parlak görünümden uzak durmalısın. Özellikle dudaklarınızda yoğun lipgloss uygulamak yerine saten veya mat rujları tercih edebilirsiniz. Yoğun ışıltılı makyajlar hafta sonuna veya parti makyajlarına daha çok yakışır, ofiste daha klasik renkleri kullanmanız daha doğru olacaktır.

Ofis ışığına dikkat edin

Ofis ışığına dikkat edin

Çoğu ofiste bulunan floresan ışıklar, makyaj yaparken sizi yanılgıya düşürebilir. Eğer makyajınızı ofiste yapıyorsanız doğal ışıkta veya tuvaletlerde bulunan ışıkla yapmanızı öneririz. Floresan ışık sizi olduğunuzdan sarı göstereceği için özellikle ten makyajında fazla fondöten uygulamanıza neden olabilir.

Yoğun kontür tekniğinden kaçının

Yoğun kontür tekniğinden kaçının

Kontür tekniğini ofis makyajında kullanmaktan kaçının. Keskin kontür çizgisi yerine daha yumuşak hatlar tercih edebilirsiniz. Kontür uygulaması için fondöten yerine bronzer kullanabilirsiniz.

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Leopar deseni kullanmanın püf noktaları