Cam filmi söktürmenin fiyatı 750 liraya kadar çıkıyor

Cam filmi söktürmenin fiyatı 750 liraya kadar çıkıyor

Yeni düzenlemeye göre artık araçlarda cam filmi yasak... Türkiye'de yaklaşık 5 milyon araçta cam filmi bulunduğu için, filmleri söktürme konusunda büyük yoğunluk yaşanıyor, Söktürme fiyatları 750 liraya kadar çıkıyor. Cam filmiyle yakalanmanın cezası ise 427 lira

01 Kasım 2017, Çarşamba 10:20 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, 26 Ekim 2016'da yayımladığı yönetmelikle, 1 yıl sonra yürürlüğe girecek şekilde sürücülerin araçlarına onaylı cam filmi takmasını, ön cam hariç serbest bırakmıştı. Ancak geçen hafta yapılan yönetmelik değişikliğiyle araçlarda cam filmi ve renkli cama yeniden yasak gelmişti.


CEZASI 427 LİRA ​


Buna göre cam filmi ve renkli cam kullanımında Karayolları Trafik Yönetmeliği'nin 63. maddesi esas alınıyor. Karayolları Trafik Yönetmeliği'nin ilgili maddesi ise "Taşıtların camlarının görüntüyü değiştirecek seviyede renkli kullanımı veya camların üzerine renkli film tabakaları yapıştırılması yasaktır" hükmünü içeriyor.

Cezası ise 427 lira. Cam filmli araç kullananların sayısı 5 milyona yakın.


VATANDAŞ TEPKİLİ


Cam filmini yasaklanmasının ardından vatandaşlar ise uygulamaya tepki gösteriyor. Kütahya'da araçlara cam filmi takan reklamcı Ummahan Yılmaz, "İlk başta yasaklandı sonra tekrar serbest oldu, vatandaş da ne yapacağını bilmiyor" dedi. Yılmaz, "Uygulamanın yasaklanmasının ardından vatandaşlar bize geliyor ve soruyor, '2 numara serbest mi, 3 numarada sıkıntı var mı?' gibi... Biz de onlara yardımcı olmaya çalışıyoruz. Kimisi söktürmek istiyor kimisi ise sadece sorup gidiyor" diye konuştu.


'HARCADIĞIMIZ ZAMANA GÖRE ÜCRET ARTIYOR'


Söktürme fiyatlarının 100 ile 750 TL arasında değiştiğini belirten Yılmaz, "Sökme işlemi uzun sürüyor, harcadığımız zamana göre söktürme ücreti artıyor. Örneğin ön cam’ın fiyatı bombeli olduğu için fiyatı aracın tamamı 750 TL’ye kadar çıkıyor" diye konuştu.

Vatandaşlar ise, cam filminin yasaklanmasına tepki gösterirken kimi mahremiyet için, kimi ise sağlık problemleri açısından cam filminin önemli olduğunu söylediler. 

 

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Kraliyet ailesinin takılarının değeri belli oldu