Cam kemik hastalığına rağmen çift ana dal yaparak mezun oldu

Cam kemik hastalığına rağmen çift ana dal yaparak mezun oldu

Annesi, tarafından her gün kampüse getirilen, cam kemik hastalığı nedeniyle tekerlekli sandalyeye mahkûm olan Melisa Şahin mezuniyetinde kep attı. Eğitim hayatı boyunca amfi Melisa Şahin’e uygun hale getirildi.

02 Temmuz 2021, Cuma 14:26 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu’nun Mezuniyet Töreni’nde cam kemik hastalığı nedeniyle tekerlekli sandalyeye mahkûm olan Melisa Şahin de kep attı. Şahin çift ana dalını Sağlık Kurumları İşletmeciliği’nde, ana dalını ise Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik Bölümü’nde tamamladı.

Diploma Töreni sırasında Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Müdürü Dr. Öğretim Üyesi Onur Yarar Melisa’nın annesi Emriye Şahin’i de sahneye davet etti. Her gün kızını okula getirip götüren Emriye Şahin mezunlar ve akademisyenler tarafından emeği nedeniyle alkışlandı.

Melisa ve Emriye Şahin’in ulaşımı İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Tuzla Belediyesi tarafından sağlandı. İstanbul Okan Üniversitesi engelli düzeneğine sahip olsa da Melisa için yeni düzenlemeler yaptı. Amfi Melisa’ya uygun hale getirdi. Melisa Şahin hastane stajını da İstanbul Okan Üniversitesi Hastanesi’nde tamamladı.

Bu yıl 5000’e yakın öğrenci mezun oldu

İstanbul Okan Üniversitesi'nin 2020-2021 Akademik Yılı, Tuzla Kampüsü’nde sosyal mesafe ve maske kuralları kapsamında düzenlenen törenle sona erdi. Mezuniyet törenine Mütevelli Heyet Başkanı Bekir Okan, Rektör Prof. Dr. Mustafa Koçak, öğretim üyeleri, öğrenciler ve veliler katıldı. İstanbul Okan Üniversitesi’nden bu yıl 5000’e yakın öğrenci mezun oldu.

Törende mezunlara ve ailelerine seslenen Mütevelli Heyet Başkanı Bekir Okan, dünya üniversitesi olma vizyonunun gereksinimlerini yerine getirdiklerini belirtti. Rektör Prof. Dr. Mustafa Koçak konuşmasında Üniversitenin pandemi sürecindeki online eğitim başarısını uluslararası yarışmada aldığı ödülle taçlandırdığını ifade etti. “Online eğitim süreç yönetimi başarımızla Değişim Lideri kategorisinde Blackboard Catalyst Ödülü'nün sahibi olduk. 17 aday ülke ve 130 adayın yarıştığı yarışmada Türkiye'den ödüle layık görülen tek üniversite olduk”dedi.

 

 


Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Kariyerinde yükselmek isteyenlere 20 stratejik tavsiye