Çamaşır makinesinin ömrünü kısaltan kullanıcı hataları

Evin olmazsa olmazları arasında yer alan çamaşır makinesini uzun vadeli kullanmak istiyorsanız bazı kurallara uymanız gerekir. Bu hatalar çamaşır makinelerine zarar veriyor ve ömrünü kısaltıyor...

06 Mart 2021, Cumartesi 11:50 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
FAZLA DETERJAN KULLANIMI

FAZLA DETERJAN KULLANIMI

Ne kadar çok deterjan kullanırsam çamaşırlarım o kadar temiz olur algısı nedense birçok insanı etkisi altına almış durumda. Fakat bu doğru değil. Çok fazla deterjan kullanmak, tahliyeyi ve durulamayı engelleyebileceği için aşırı köpük sorunu yaşanabilir. Bu sebeple tüketicinin tavsiye ettiği miktarda deterjan kullanmaya özen gösterilmeli. 


YIKAMA TORBASI KULLANIMI

YIKAMA TORBASI KULLANIMI

Araştırmalara göre, birçok kişi çamaşır makinesi kullanırken yıkama torbası kullanmadığı fark edilmiş. Yıkama torbası iç çamaşırı ve çoraplar için oldukça önemlidir. Özellikle teki kaybolmuş çorabınız çamaşır makinesinin filtresinden çıkabilir. Bu durumda makineye zarar verir.


FİLTRE TEMİZLİĞİ

FİLTRE TEMİZLİĞİ

Birçok çamaşır makinesi firması 20 yıkamada bir filtrenin temizlenmesi gerektiğini söylüyor. Peki, siz kaç yıkamada bir temizliyorsunuz? Filtre temizliği oldukça önemli. Madeni paralar, saçlar, tokalar, kıyafet tüyleri veya başka şeyler filtrede toplanır. Uzun süre temizlenmeyen filtre ise ciddi sorunlara yol açabilir.


MAKİNE HAÇMİ

MAKİNE HAÇMİ

Özellikle yeni nesil çamaşır makinelerinde kaç kg yıkayabildiği büyük bir şekilde belirtilmiştir. Kapestesinden fazla eşya yıkamak çamaşır makinesinin kazanına ciddi zararlar verebilir. 


DOĞRU TEMİZLİK MALZEMESİ SEÇİMİ

DOĞRU TEMİZLİK MALZEMESİ SEÇİMİ

Çamaşır makinesinde kullanılan temizlik malzemesinin çamaşır makinesi için olması oldukça önemlidir. 


ÇAMAŞIR MAKİNESİ TEMİZLİĞİ

ÇAMAŞIR MAKİNESİ TEMİZLİĞİ

Ev ve kişisel temizliğimize verdiğimiz özeni çamaşır makinesine de vermemiz gerekiyor. Aksi taktirde hem çamaşırları temiz yıkamamaya başlayacak hem de kir nedeniyle arıza vermeye başlayacaktır.


Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Kaktüslerin hoşlanmadığı 6 şey