Çamaşır yumuşatıcısını farklı alanlarda kullanın

Çamaşır yumuşatılarının verdiği ferah kokuyu sade çamaşırlarda kullanmak zorunda değilsiniz. Evin birçok alanında kullanarak evinizin güzel kokmasını sağlayabilirsiniz. Bu yöntem sayesinde evinizdeki oluşan koku da kalıcı kokunuz haline gelebilir.

16 Haziran 2020, Salı 09:39 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Çamaşır yumuşatıcıları birçok temizlik ürünlerine rakip olacak performansta temizlik yaparken aynı zamanda evinizin mükemmel kokmasını sağlayacak. Yapmanız gereken sadece en sevdiğiniz yumuşatıcıya sahip olmak. 


Duşakabin lekerine son

Duşakabin lekerine son

Duş sonrası duşakabini suyla temizleseniz dahi kireçlenmeler ve su lekeleri kalacaktır. Bir sprey şişesine ekleyeceğiniz karbonat, yumuşatıcı ve su karışımıyla pırıl pırıl bir duşakabine sahip olabilirsiniz. Gerekli yüzeylere karışımı sıktıktan sonra mutfak süngeri yardımıyla 1-2 dakika ovalamanız ve ardından durulamanız yeterlidir. Durulama sonrası kuru bir bezle kurulama yaptığınızda ise çok daha verimli bir sonuç elde edebilirsiniz.


Koltuk temizliğinde vazgeçilmez olacak

Koltuk temizliğinde vazgeçilmez olacak

Koltuk takımınızı uygun bir temizleyiciyle sildikten sonra bezle durulama aşamasına geçtiğinizde yalnızca bir kova suyla durulama yapabilirsiniz. Fakat, yumuşatıcı eklenmiş suyla durulama yaptığınızda koltuk kumaşları sertleşmeyecektir. Mükemmel kokusu da cabası!

Ayrıca temizlik aşamasında da, durulama aşamasında da bezi iyice sıkmayı ihmal etmemelisiniz. Bezin fazla ıslak olması hem mobilyalarınızın kurumasını geciktirir hem de su lekelerine davetiye çıkarır.


Balığı evde rahatlıkla pişirin

Balığı evde rahatlıkla pişirin

Misafirler, evde balık pişirdiğiniz günlerde çat kapı gelmeyi pek severler. Üstelik, evde balık kokusunu giderecek kadar güçlü bir oda kokunuz da yoktur. Siz de yoğun bir balık kokusuyla misafirlerinizi ağırlamak istemiyorsanız çözüm oldukça basit. Kullanmadığınız metal bir kabın içerisine bir bardak su doldurun. İçine yalnızca bir kaşık yumuşatıcı ekleyip ocak üzerinde birkaç dakika ısıtın. Kaynamadan ocağın üzerinden alın ve kötü kokan odada bırakın. Tüm eviniz yeni yıkanmış çamaşır ferahlığıyla kokacaktır. Aynı gün içerisinde işlemi birkaç kez tekrar edebilirsiniz ama bu karışımı ertesi günlerde kullanmanız tavsiye edilmez. Tekrar ihtiyaç duyduğunuzda yeni bir karışım hazırlamanız çok daha iyidir.


Yeni yüzey temizleyicisi

Yeni yüzey temizleyicisi

Yer temizliğinde, su kovasına yüzey temizleyicinin yanı sıra iki kaşık kadar yumuşatıcı ekleyebilirsiniz. Temizlik kokusu evinizde normalden çok daha uzun süre kalacaktır. Yüzey temizleyicinin olmadığı durumlarda yumuşatıcının yanına birkaç kaşık sirke de ekleyebilirsiniz. Sirkenin kokusu uçacağı için geriye yalnızca yumuşatıcı kokusunu bırakacaktır.


Perdelerde uzun süre etkili oda kokusu

Perdelerde uzun süre etkili oda kokusu

Her ne kadar sık sık yıkasanız da perdeler bir süre sonra toz kokusu yaymaya başlarlar. Özellikle ağır ve güpürlü perdelerde daha sık karşılaşılan bu durum, yumuşatıcı kullanarak çözülebilir. Bir sprey şişeye doldurduğunuz suyun içerisine çok az yumuşatıcı damlatın ve perdelerinize uzaktan sıkın. Toz kokusundaki azalmaya siz de şaşıracaksınız.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Muhteşem görünen bitkiler için 8 pratik bilgi