Camide bulduğu 15 bin 200 euroyu sahibine teslim etti

Camide bulduğu 15 bin 200 euroyu sahibine teslim etti

Elazığ'da inşaat işçisi Sabit Şeker, Merkez Camisi girişindeki ayakkabı raflarının önünde bulduğu 15 bin 200 euro'yu sahibine teslim etti

22 Şubat 2017, Çarşamba 11:42 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
Kovancılar İlçesi'nde yaşayan 45 yaşındaki iki çocuk babası Sabit Şeker, dün öğlen namazını kılmak için ilçedeki Merkez Camisi'ne gitti. Sabit Şeker, ayakkabılarını çıkarıp rafa bırakacağı sırada yerde bir deste euro buldu. Sabit Şeker'in olayı bildirdiği imamın anons  yapması üzerine, parasını ayakabı rafında unutan Zülfü Kuzu, gelerek parasını teslim aldı.
 

SABİT ŞEKER: BULDUĞUM PARAYI ALSAYDIM...İnşaatta işçi olarak çalıştığını belirten Sabit Şeker, ihtiyacı olmasına rağmen parayı cebine atmadığını belirterek, "Ben işçiyim, paraya da ihtiyacım var. Buna rağmen onurlu yaşamamız lazım. Çok huzurluyum. Bulduğum parayı alsaydım belki maddi yönden rahatlardım ama, ölene kadar hep rahatsız olurdum" diye konuştu.
 

30 500, 1 200'LÜK BANKNOT


Merkez Camisi imamı Nurallah Çolak ise, yaptıkları anonsun ardında Zülfü Kuzu'nun yanlarına gelip bulanan paranın kendisini ait olduğu söylediğini, paranın miktarını ve kaçlık banknotlardan oluştuğunu doğrulamasının ardından 30 500'lük, 1 de 200'lük bankonttan oluşan 15 bin 200 Euro'yu kendisine teslim ettiklerini söyledi.
 

TARLA ALMAK İÇİN BİRİKTİRMİŞCamide unuttuğu parayı tarla almak için biriktiğini ifade eden 74 yaşındaki Zülfü Kuzu da, öğlen namazı için gittiği caminin girişinde, cebindeki 15 bin 200 Euro'yu düşürdüğünü belirterek şöyle dedi:

"Namazı kıldıktan sonra baktım param yoktu. Hoca anons etti, dedi bir miktar para bulunmuş. Gittim yanına hoca parayı bulanı da çağırdı, paramı teslim etti. O kadar parayı üzerinde neden taşıdığı sorusuna ise Kuzu, "Tarla alacaktım, pazarlık yapmıştım, parasını verecektim. Param bulununca sevindim teşekkür ettim. Param helal paraydı bulunacağını bekliyordum." 

Parasını teslim alan Zülfü Kuzu, Sabit Şeker'i ödüllendirmek istediğini ancak inşaat işçisi  Sabit Şeker'in bunu kabul etmediğini söyledi.

DHA

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Saklı cennet Şenpazar doğa içinde izolasyon imkanı sunuyor